Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Küpeleri Yeni Gibi Yapmanın 10 Yöntemi Nasıl Temizlenir Dezenfekte Edilir

Küpeler kadın ve erkeklerin günlük yaşantıda sıklıkla kullandıkları aksesuarların başında geliyor. Çok farklı türde ve modelde üretilen küpeler estetik görüntümüzün bir parçası bu nedenle de kullanırken ve seçerken kesinlikle çok dikkatli olmalı ve özen göstermeliyiz. Bazı aksesuarlarımızdan da yıllar geçse de vazgeçemeyiz. Bu durumun birçok nedeni olabilir. Hatırası, beğenimiz, yüklediğimiz anlam gibi birçok neden sayılabilir. Uzun süreli kullanımlarda da küpelerimizin temizlenmesi gerekebilir. Özellikle küpenin üretildiği maden bu temizliğin nasıl yapılacağını, kullanılacak temizleme maddesinin ne olduğu ve hangi sıklıkla temizlenmesi gerektiğini belirliyor. Bu yazımızda ise Küpeleri Temizlemenin En İyi 10 Yönteminden bahsedeceğiz. Hepinize iyi okumalar.

Küpeleri Temizlemenin En İyi 10 Yolu

Küpe Temizlemede Hidrojen Peroksit

Küpe Temizlemede Hidrojen Peroksit
Küpe Temizlemede Hidrojen Peroksit

Hidrojen peroksit, mücevher temizliği için mükemmel bir seçimdir. Dezenfektan etkisi vardır ve kiri giderir. Küpelerinizin hızlı bir şekilde onarılması gerekiyorsa, bir pamuğa biraz peroksit koyun ve ardından tüm küpeyi nazikçe temizleyin. Veya “Bir şişe temizleme solüsyonu alın veya küçük bir bardağı hidrojen peroksit ile doldurun. Küpelerinizi birkaç dakika orada bekletin ve ardından bir bardağa koyun. Yaklaşık bir dakika sonra, onları sıcak sudan çıkarıp bir Qtip kullanarak pislik olan bölgeleri temizleyebilirsiniz. Kuyumculuk konusunda çalışan firmaların üst düzey yöneticileri kararmaları gidermek için metale bağlı olarak kabartma tozu sodyum da kullanabileceğinizi söylüyor.

Ayrıca Bakınız.  Tırnakta beyaz lekeler nasıl geçer?

Bir mücevher temizleme makinesi alın.

Yukarıdaki ipuçlarının tümü çok fazla iş gibi görünüyorsa, iSonic veya SparkleSpa gibi bir mücevher temizleme makinesine yatırım yapmayı düşünün. Ultrasonik dalgaların bu ağır hizmet tipi temizleyicilerden gevşek elmasları çıkarabileceğini unutmayın. Temizlemek için bir esinti, çok yönlüdürler ve sizin için fazla çalışma gerektirmezler.

Elmasları bulaşık deterjanı ile temizleyerek göz kamaştırın.

Elmaslar süper güçlüdür, ancak renklerini kaybetme riskine girmemek için temizlerken yine de dikkatli olmanız gerekir. Chopard gibi lüks mücevher markalarında çalışan jeolog Anu Raman, 35 damla bulaşık deterjanı ve bir bardak sıcak musluk suyunu karıştırmayı öneriyor. dokunacak kadar soğuk su. Eşyaları alın ve kalan kalıntıları temizlemek için yumuşak bir diş fırçası kullanın.

Temiz bir pamuk veya kağıt havlu üzerinde kurumaya bırakın. Elmasları solüsyonda yaklaşık üç ila dört dakika bekletin, ardından temiz, yumuşak bir diş fırçası ile nazikçe ovalayın. Bir veya iki dakika bekletin, ardından bir kase soğuk suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Elmas parlaklığını onarmak için bu yenilikçi mücevher temizleme kalemini de deneyebilirsiniz.

Küpe Temizlemede Mikrofiber Bez Kullanın
Küpe Temizlemede Mikrofiber Bez Kullanın

Mikrofiber bezle silin.

Güneş gözlüklerinizi temizlemek için kullandığınız gibi yumuşak bir mikrofiber bez, kolayca eşyaların uçlarına takılabilen ve küpelerinizde küçük lifler bırakabilen bağcıklı bir havlunun veya pamuklu bir bezin aksine mücevherlerde iyi çalışır. metali kazımak için. , Mikrofiber bezler, küpeye zarar vermeden parmak izlerini veya ürün kalıntılarını nazikçe parlatır.

Sıcak suya daldırın.

Daha da basit bir şey ister misin? Biraz su kaynatın, bir bardağa koyun, ardından küpelerinizi oraya koyun ve yaklaşık 20 dakika suda bekletin. Temiz bir diş fırçası ile nazikçe fırçalayın. Bu yöntem bir temizleme solüsyonu kadar etkili değildir. İsterdim, ama kesinlikle yardımcı olacaktır.

Ayrıca Bakınız.  Bal yüze sürülür mü? Balın cilde faydaları nelerdir? Bal özlü maske tarifleri

Gümüş bir bezle gümüşü temizleyin.

Gümüş O2 ve suya karşı hassas olduğunu açıklıyor. . “Sterling gümüş değerli bir metaldir ve orijinal parlak durumuna temizlenmesi kolaydır” diyor. Gümüş temizleme mendilleri, küpelerinize zarar vermeyecek kadar nazik, ancak onlara temiz, parlak parlaklıklarını geri kazandıracak kadar etkili bir formüle sahiptir.

Ulaşılması zor noktalar için bir kürdan kullanın.

Küpeler, özellikle küçüklerse veya ayrıntılı bir tasarıma sahiplerse, temizlenmesi biraz zor olabilir. Ulaşılması zor yerler için bir kürdan alın!

İnci küpeler nasıl temizlenir

Gümüş küpeleri temizlemek için, önce parlak tarafı yukarı gelecek şekilde alüminyum folyo ile bir cam fırın tepsisini hizalayın, küpeleri alüminyum folyonun üzerine yerleştirin ve kaseyi suya batana kadar ılık suyla doldurun, Küpeler görünene kadar kabartma tozu püskürtün. köpürmeye başlayın, sonra bir saat bekletin, bir kase sade suyla durulayın ve yumuşak bir bezle kurulayın. Gümüş küpeler parlaklıklarını kaybedip mat ve eski görünebileceklerinden düzgün bir şekilde temizlemek önemlidir. Kirlenirlerse, birkaç çift gümüş küpeyi aynı anda temizlemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Daha derin bir temizlik için küpeyi hidrojen peroksite batırın

Pamuk bazı küpelere takılabilir ve can sıkıcı lif tutamları bırakabilir. Bunu önlemek için veya sadece daha kapsamlı bir temizlik için küpelerinizi küçük bir fincan hidrojen peroksit içinde 510 dakika bekletin. Onları hidrojen peroksit içeren bir kapta durulayın. su sonra

Temizlemek için pamuğu küpenin her tarafına bastırın.

Pamuk topunu küpenin köşelerine, kuytularına veya köşelerine yerleştirdiğinizden emin olun. Her bir küpeye birkaç dakika ayırın, gerekirse daha fazla hidrojen peroksit ekleyin ve ardından bir kase su içinde durulayın.

Küpeler Nasıl Dezenfekte Edilir?

Küpeler uzun süreli kullanım sonrasında yada başkasının kullandığı bir küpeyi kullanmak istediğinizde dezenfekte edilmelidir. Dezenfekte işlemi sizleri olası sağlık sorunlarından koruyacaktır. Peki küpe nasıl dezenfekte edilir? Bu işin en kolay ve basit yolu antibiyotik içerikli bir küpeye batırmanızdır. Bu koruma sizin kulağınızda oluşacak olası enfeksiyonlardan korur.

Ayrıca Bakınız.  Kolay Saç Modelleri 2020

Mücevher Temizliğiyle ilgili daha detaylı bilgi almak için https://gaz.wiki/wiki/tr/Jewellery_cleaning adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ultrasonik Mücevher TemizleyiciCevap bırakın