Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Saç fırçasındaki saçlar nasıl temizlenir?

Saç fırçaları günlük yaşamımızda en çok kullandığımız eşyalar arasında bulunuyor. Her gün tercih edilen saç fırçaları çok kullanıldıkları için zamanla saç fırçalarının içinde saç telleri ve ölü saç derileri oluşur. Saç fırçalarını temizliği düzenli olarak yapılması gerekiyor. Peki saç fırçası temizliği nasıl yapılır? İşte yanıtlar:

Her gün binlerce kişinin sıklıkla kullandığı saç fırçaları ve saç tarakları saçları biçimlendirmek, güzel görünmesini ve saçlarını açmak için kullanılıyor. Saç fırçaları çok fazla kullanıldığı için düzenli olarak bakımı yapmak gerekiyor. Saç fırçaları bakımı sürekli yapılmazsa içinde biriken saç telleri ve ölü deriler birikerek sıhhatimiza kötü etkileri olabilir. Saç fırçaları en çok mikrobun yer aldığı ve saçınızdaki yağı, kiri, tozu ve saç bakım ürünlerini emerek çok süratli bir biçimde kirlenir. Saç fırçası ne kadar sürede bir temizlenmeli? Saç fırçası temizliği hakkında tüm araştırılanler:

SAÇ FIRÇASI NASIL TEMİZLENİR?

⇒ Saç fırçasını temizlemek için ilk olarak saç fırçasının üstünde olan ölü derilerden birikmiş, kalıntılardan ve saç tellerinden tel tokayla aşağıdan yukarı doğru tarayarak kurtulun.

Böylece saç fırçasına yapışan bütün saç telleri kaldırmış olursunuz. Temizlemekte büyük kolaylık sağlayabilirsiniz.

Daha sonra bir kabın içine sirke,su ve biraz deterjan koyup temizlemek istediğiniz saç fırçalarını koyun. Bir diş fırçasıyla bu karışıma batırdığınız fırçalarınızı içinde biriken kirleri ovalayıp temizleyebilirsiniz.

⇒ Diş fırçasıyla güzelce ovaladıktan sonra ortalama yarım saat süresince bu suda fırçalarınızı beklemede bırakın. Yarım saat beklettikten sonra soğuk suyun altında hiçbir deterjan kalıntısı kalmayana dek iyice durulayın.

⇒ Duruladıktan sonra temiz havlu ile kurulayın. Eğer hemen kurumasını istiyorsanız kurutma makinesiyle fırçaları kurutabilirsiniz. Bu işlemi düzenli olarak haftada en az 1 defa yapmayı ihmal etmeyin. Bütün saç fırçalarını bu yöntemle temizleyebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız.  Plaj çantasına ne koyulur? olması gerekli olan kozmetik ürünler

Saç fırçası hijyeni sağlamak istiyorsanız;

Saç fırçalarında biriken mikroplara karşı en tesirli yöntemlerden biri çay ağacı yağıdır. Saç fırçalarına birkaç damla çay ağacı damlatıp anti bakteriyel donanımı aracılığıyla fırçalarınızı mikroplardan arındırabilirsiniz.Cevap bırakın