Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sararmış yağlı boya kapılar nasıl temizlenir?

Temizlik yaparken tam anlamıyla istediğimiz sonucu elde etmek için doğru malzemelerin kullanılmasına özen göstermek gerekir. Özellikle kapı kolları devamlı kirli ellerle temas halinde olduğundan temizliğine özen gösterilmesi gerekmektedir. Kapıların malzemelerine göre değişik temizlik ürünleri tercih ederek temizliğin yapılmasına dikkat edilmelidir. Sıklıkla kimyasala maruz kalmadan tamamen doğal malzemelerle temizlik gerçekleştirilebilir.

KAPILAR NASIL BEYAZLATILIR?

Evin temizliğini tamamlamak için kapıların doğru biçimde temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle ahşap beyaz kapılar sıklıkla kirlendiği için devamlı temiz tutulmasına dikkat edilmelidir. Kapıların tamamen doğal metotlar haricinde sünger ve deterjan yardımıyla yavaşça çitileyerek temizlenmesi önerilir. Kapıların temizleme metotları şöyledir:

1- Ahşap Kapılar Nasıl Temizlenir?

Ahşap kapılar, sıklıkla leke tuttuğundan dolayı devamlı olarak temizlenmesi, toz alınması gerekir. Boyalarını sökmeden veya soldurmadan temizlemek içinse ahşap temseyirci ile temizlenmesi önerilir. Bir kova suyun içerisine 1-2 kapak ahşap temseyircisi ekleyerek temizlenebilir. Bunun haricinde sirkeli su ile de kapılardaki lekeler hızlı bir şekilde çıkarılmasına yardımcı olmaktadır.

2- Pimapen Kapılar Nasıl Temizlenir?

Pimapen kapıların üstündeki lekelerin temizlenmesi için cif gibi krem temseyircilerin kullanılası gerekir. Çamaşır suyu gibi aşırı kimyasal temizlik malzemeleri plastik yüzeylerin zaman içerisinde solmasına yol açtığundan kullanılmaması gerekmektedir. Cifle temizledikten sonra da temiz bezlerle birkaç defa durulanması önerilir.

3- Çelik Kapı Nasıl Temizlenir?

Çelik kapılar, diğer kapılara göre daha kolay temizlenmektedir. Bir kova suyun içerisine çok az çamaşır suyu veya sirke ekleyerek kısa zamanda temizlenmektedir. Çelik kapılarda paslanma ve iz problemleri olabildiğinden sürekli temizlenmesi gerekmektedir.

Ayrıca Bakınız.  Adım Adım Bing Webmaster Toolsa Kayıt Olma 2021


Cevap bırakın