Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Zeytinyağı İle Cilt Bakımı

Zeytinyağı İle Cilt Bakımı

Hakiki zeytinyağının cilt üzerinde inanılamayacak kadar etkisi bulunmaktadır. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cilt için hem harici hem de dahili olarak kullanılmaktadır. Altın sıvı olarak isimlendirilen zeytinyağı içeriğinde A, E, D ve K vitaminlerini eritebilme özelliğine sahip olan zeytinyağının içerdiği E vitamini cildi her yaşta koruma altına almaktadır.

Zeytinyağı Sivilceleri Tedavi Eder

Cilt üzerinde ergenlik ve sonrasında çıkan sivilceler kişileri oldukça fazla cilt hususunda rahatsız edici yapıya sahiptir. Hem estetik hem de sağlık açısından hiç de iyi bir görüntü sağlamayan sivilceler zeytinyağı ile tedavi edilir. Zeytinyağı ile cilt üzerindeki sivilceleri kurutmak için bir yemek kaşığı zeytinyağı içine bir yemek kaşığı limon suyu ve bir tatlı kaşığı kadar da bal karıştırarak cilt üzerine bu karışım sürülür. Her gün düzenli olarak yapılan bu kür ciltte sivilcelerin kurumasını sağlarken cilt üzerinde tekrar tekrar sivilce çıkmasını da engellemektedir.

Zeytinyağı Ciltteki Kırışıklıkları Önler

Ciltteki kırışıklıkları önleme etkisi olan zeytinyağı ciltte yaşa bağlı olarak oluşmuş olan kırışıklıkların da ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Kişi bol su içerek zeytinyağını da sadece olarak cildine sürerse cilt kırışıklıklarından kısa bir süre içinde kurtulur. Yaşı ilerlemiş fakat daha cildinde kırışma oluşmamış kişiler bu uygulamayı yaptıklarında ciltlerinde kırışıklık oluşması engellenir.

Zeytinyağı Cilt Lekelerine Karşı Etkilidir

Çok aşırı yapılan makyaj, makyaj temizlemeyi geceleri unutmak, güneşin UV ışınları veya daha önceden olmuş ve geçmiş sivilceler cilt üzerinde bir çok lekenin oluşmasına neden olur. Bu lekelerin sıhhat açısından hiç zararı olmasa da cilt üzerinde hiç e hoş olmayan bir görüntüye neden olur. Zeytinyağı ve karbonat bir birine karıştırılarak cilt üzerinde kullanıldığında bu lekelerin renginin açılmasını sağlamaktadır. Düzenli olarak yapıldığında bu kür kısa bir süre içinde cilt lekelerinin tamamen görülmemesini sağlamaktadır.

Ayrıca Bakınız.  Sık tuvalete çıkmak zayıflatır mı?

Zeytinyağı İle Peeling

Bir yemek kaşığı toz şeker içine bir yemek kaşığı zeytinyağı konularak cilde masaj yaparak sürüldüğünde cilt üzerindeki derinin yenilenmesini sağlayan zeytinyağı cilt sarkmalarını da bu sayede engellemektedir. Bu kür haftada iki kez tekrarlandığında kısa süre içinde etki göstermektedir.

Zeytinyağı Cilt Döküntülerine İyi Gelir

Cilt üzerinde oluşan kaşıntılar veya bebeklerde oluşan isilik gibi rahatsızlıklarda oluşan döküntülere zeytinyağı çok iyi bir şekilde iyi gelmektedir. Düzenli olarak zeytinyağını bu şekilde kullanmak isteyen kişiler zeytinyağını Hindistan cevizi yağı ile veya ozon yağı ile karıştıraCevap bırakın