Bilgisayardan Wi-Fi Şifresi Nasıl Öğrenilir?

0

Aşağı Yukarı hepimiz, evimizde, işimizde yahut farklı mekanlarda bir Wi-Fi ağına, yani kablosuz bir ağa bağlanıyoruz. Bu ağlara bağlanırken …

Aşağı Yukarı hepimiz, evimizde, işimizde yahut farklı mekanlarda bir Wi-Fi ağına, yani kablosuz bir ağa bağlanıyoruz. Bu ağlara bağlanırken, bağlantı şifresini bir kez giriyoruz ve daha sonra bunu bir daha yapmamız gerekmiyor.

Ama diyelim ki evinize bir dostunız geldi ve Wi-Fi ağınıza bağlanmak istiyor. Veya iş yerinizde bir görüşme sırasında, misafirinizin kablosuz ağa bağlanması gerekiyor. Ve kötü haber; siz şifreyi hatırlamıyorsunuz.

Neyse ki Windows 10, bu şifreyi kolaylıkla öğrenmenizi sağlayacak bazı yollar sunuyor. Bu Metni̇mi̇zde , Wi-Fi ağınızın şifresini öğrenmek için kullanabileceğiniz 2 kolay yolu öğrenmiş olacaksınız…

Windows 10 Ayarlarından Wi-Fi Şifresini Öğrenmek

Eğer bağlı olduğunuz ağın Wi-Fi şifresini unuttuysanız, bunu öğrenmenin en kolay yolu kuşkusuz Ayarlar’dan geçiyor.

Wi-Fi Durumu başlıklı yeni bir pencere açılacak. Önce Kablosuz Sahi̇p Olduğu Özelli̇kler düğmesine basın, sonrasında Güvenlik sekmesine geçiş yapın.

Aradığınız şifre, buradaki “Ağ güvenlik anahtarı” satırının yanında, gizlenmiş olarak yazıyor. Burada yazan şifreyi görmek için yapmanız gereken, yalnızca “Karakterleri göster” kutucuğunu işaretlemek. Artık, Wi-Fi ağınızın şifresi karşınızda duruyor.

Buradan şifreyi değiştirmeniz de mümkün ama zaten ağa bağlı olduğunuza göre, doğru şifre zaten girilmiş demektir. Şifreyi değiştirmeniz, ağa bağlanmanızı da engelleyecektir.

Bir BAT Dosyası ile Wi-Fi Şifresini Öğrenmek

İlk Olarak, bu dosyayı hazırlamak için bağlı olduğunuz kablosuz ağın adını (SSID) biliyor olmalısınız. Eğer bilmiyorsanız, Ayarlar > Ağ ve İnteret > Durum yolunu takip ederek öğrenebilirsiniz.

Windows’un Not Defteri uygulamasını açın ve aşağıdaki yazıyı Not Defteri’ne yapıştırın:

netsh wlan show profile name=”YOUR_SSID” key=clear
pause

Şimdi de dosyayı kaydedeceğiz. Ama bunu her zamanki gibi yapmıyoruz. Dosya > Farklı Kaydet yolunu takip edin ve açılan kayıt penceresinde dosyanıza bir isim verin. Misal verilecek olursa Wi-Fi Bilgilerim ismini verebilirsiniz. İsim olarak neyi seçerseniz seçin, sonuna “.bat” uzantısını yazmanız gerekiyor. Yani bizim örneğimizde buraya, “Wi-Fi Bilgilerim.bat” yazmanız gerekiyor.

Ayrıca Bakınız.  En iyi bilim kurgu filmleri listesi

Metin Belgeleri olarak seçilmiş görünen Kayıt türü menüsünü ise, Tüm Dosyalar seçeneği ile değiştirin. Kayıt konumunu da seçin ve dosyanızı kaydedin.

Artık, oluşturduğunuz bu dosyayı açarak, Wi-Fi ağınız hakkındaki pek çok bilgi ile beraber, şifreyi de açık açık göreceksiniz. Şifreniz, Key Content satırında sizi bekliyor.

Telefondan wifi şifresi öğrenme,

Wifi şifresini öğrenme,

Wifi şifresi nasıl kırılır,

Bağlı OLDUĞUN wifi şifresini öğrenme,

Huawei telefon wifi şifresi öğrenme,

Modem wifi şifresi bulma,

Wifi şifresi öğrenme Android,

Masaüstü bilgisayardan wifi şifresi öğrenme,


Cevap bırakın