Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kolay hamile kalmak için kürler

Süratli hamile kalmanın yollarını arayan çiftlerde bebek şansını arttıran en kolay ve etkili İbrahim Saraçoğlu kürlerini sizler için biraraya getirdik. Hamile kalma hakkında en çok bilinen kuru incir ve havuç kürü ile soğan kürünün nasıl uygulandığını tüketim halleriyle beraber haberimizde okuyabilirsiniz! İşte hamile kalmayı kolaylaştıran kürler…

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin hayallerine kavuşabilmeleri için son çare olarak gördükleri tüp bebek nasıl tedavi edileceği yerine evvelsinde tamamen doğal tedavi yollarını arayarak hamilelik şansını arttırmaları daha doğru olacaktır. Hamile kalma olasılığının arttığı yumurtlama dönemine denk getirilen beraberlikle birlikte uygulanacak bitkisel kür tarifleri bebek şansını arttıran ihtimaller arasında yer almaktadır. Sıhhatli gıdaların bir araya gelip buluşturulduğu kürlerde etkili bir sonuç almak için düzenli uygulamak mühim bir etkendir. Bizde anne ve baba olmak isteyen tüm çiftleri bu isteklerine bir adım daha yaklaştıran sıhhatli ve tamamen doğal olan hamile kalmayı kolaylaştıran ünlü kür tariflerini sizler için haberimizde biraraya getirdik. Doktorunuzun kontrolü içerisinde ilerleyebileceğiniz sıhhatli ve tamamen doğal formüllü kürlerle sizde anne-baba olma şansını arttırabilirsiniz. Ne olursa olsun umudunuzu kesmeden tam gaz devam edeceğiniz sıhhatli tariflerle olumlu yanıt elde edebilirsiniz. Doktorlarda kapı kapı gezmeden tamamen doğal yollarla hamile kalmak için doğurganlığı destekleyen kürler! Çocuk yapmak için ne yapılmalı? Anne ve baba olmak isteyenler için kür tarfileri! İşte Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan hamilelik kolaylaştıran bitkisel kürler…

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU’NDAN HAVUÇ VE KURU İNCİR KÜRÜ

HAMİLELİĞİ KOLAYLAŞTIRAN HAVUÇ-İNCİR KÜRÜ:

MALZEMELER

– 2 tane büyük boy havuç

– 20 tane kuru incir

– Yarım litre klorsuz su

HAZIRLANIŞI

Evvellikle klorsuz suyu tencerede kaynatarak 4-5 cm uzunluğunda bıraktığınız havuçları içine atın. Kapağı kapalı biçimde 20 dakika kaynattıktan sonra ayrı kapta kaynayan yarım litre suya bıçakla üzerine çizik atılmış 20 kuru inciri atın. Üzeri kapalı biçimde 15 dakika daha kaynatın.

Ayrıca Bakınız.  Rinoplasti Burun Estetiği Nedir? Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karışımdan kalan haşlama sularını çok fazla soğutmadan karıştırın. Her sabah kahvaltıdan 15 dakika evvel tüketmek kaydıyla 20 gün uygulayın.

SARAÇOĞLU’NDAN HAMİLELİK KOLAYLAŞTIRICI SOĞAN KÜRÜ TARİFİ

HAMİLELİK İÇİN SOĞAN KÜRÜ TARİFİ:

MALZEMELER

– 1 tane açık kahverengi soğan

– Yarım litrelik pet şişe su

– Bıçak ve tencere

YAPILIŞI

Klorsuz ya da marketten alacağınız pet şişe sudan iki bardak kadarını tencerede kaynatın. Elinizdeki soğanı dört parçaya ayırıp kabuklarını ayıklayın. Sonrasında soğanları kaynamış olan suya atın ve 10 dakika kaynatın. Suyunu süzdükten sonra sabah ve akşamları ılık biçimde için.

Her gün iki defa tüketilerek 15 gün süresince uygulanması gereken bir kürdür. En geç 1 hafta sonra tesirini göstermesi beklenir.

SOĞAN KÜRÜNE NE ZAMAN BAŞLANMALI?

Planlı bir hamilelik düşünen çiftlerde kadınlar adet dönemi bittikten sonra 1 hafta içinde soğan kürüne başlamalıdır. Kürün düzenli olarak tüketildiği vakitten 2. regl dönemini görmeden 10 gün evvel yeniden 5 gün yahut 7 gün kürü denemelidir. Soğan kürü uygulandıktan sonra da yukarıda bahsettiğimiz incir kürüne başlanmalıdır.

SARAÇOĞLU’NDAN TESTERE DİŞLİ ASLAN PENÇESİ KÜR TARİFİ

ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İÇİN KÜR TARİFİ:

MALZEMELER:

-1 tutam testere dişli aslan pençesi

-Yarım litre kaynamış su

YAPILIŞI:

Cezvenin içine yukarıdaki malzemeleri koyup 10 dakika demleyin. Demlendikten sonra ocaktan alıp soğuyunca süzgeçle arındırın. Bu karışımı taze olarak 45 gün gün aşırı için.

TIKLA OKU: NORMAL DOĞUM NASIL BAŞLAR?

HAMİLE KALMAK İÇİN NELER YAPILABİLİR? HAMİLE KALAMAYANLAR DİKKAT!

Sıhhatli yöntemlerle doğru zamanda çocuk sahibi olmak isteyen çiftler, bazı kriterlere günlük yaşantıları içerisinde dikkat ettikleri zaman bu isteklerini yerine getirebilmeleri mümkün. Peki kısa zamanda anne ve baba olma duygusunu tatmak isteyen eşler ne yapmalı?

Ayrıca Bakınız.  Ekmek kilo aldırır mı? Hangi ekmek kilo aldırır?

İşte eşlerin dikkat etmeleri gereken kriterler…

1- Yapılan araştırmalar gösteriyor ki düzenli olarak tüketilen kafein tüketimi hamile kalamama ihtimalini büyük ölçüde etkiliyor.

2- Kalorili yiyecekler, üreme hormonlarının seviyesini düşürdüğünden dolayı diyet uygulanmamalıdır.

3- Sıhhatli bir beslenme için E ve C vitamini tüketimine dikkat edilmelidir.

4- Sigara ve içki tüketimi her iki cinsiyette de üreme organlarını ters etkiler.

5- Tercih edilen bazı ilaçlar, hamile kalma ihtimalini zorlaştırabileceğinden dolayı doktor onayıyla ilaç kullanılmalıdır.

6- Tüm bunları dikkate almanıza rağmen yinede çocuk sahibi olamıyorsanız eşinizle birlikte kontrole gidilmelidir.Cevap bırakın