Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Özlem Tekin Evi Nerede? Nerede Yaşıyor? Kimdir? Yaşı Kaç? Nereli? Evli Mi?

Özlem Tekin Evi Nerede? Nerede Yaşıyor? Kimdir? Yaşı Kaç? Nereli? Evli Mi?

Türk Rock müziğinin en çok sevilen ve dinlenen kadın sanatçılarından birisi Özlem Tekin’dir. Duruşu, yaşam biçimi, hayata yaklaşımı ve tarzı ile ayrılan bambaşka birisidir. Belli bir döneme de rock müzik konusunda da damga vurdu diyebiliriz. Aslında bu popülaritesini sürdürmek yerine alternatif bir hayatı seçmesi, görünür olmak yerine tam tersini tercih etmesi onu beyaz camdan, sosyal medyadan ve diğer alanlardan uzaklaştırdı. 2006 yılında aldığı kararla da hayatını tamamen değiştirdi. Müziği bıraktı ve İstanbul’dan taşındı. Peki neredeyse inzivaya çekilen Özlem Tekin Evi Nerede? Nerede Yaşıyor? Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? ve Evli Mi? Bu soruların tamamının yanıtı bu yazıda.

Özlem Tekin Evi Nerede? Nerede Yaşıyor?

Özlem Tekin 2006 yılında aldığı kararla müzik hayatını sonlandırdı ve başka bir yaşantıyı tercih etti. İstanbul’dan Bodrum’a taşındı. Belli bir süre sonra da Muğla ilinin Milas ilçesinde bulunan bir köyde 17 dönümlük bir arazi satın aldı ve tercih ettiği yaşantısını da sürdürmek adına buraya mütevazı bir ev inşa ettirdi. Burada tamamen cep telefonu da dahil olmak üzere tüm teknolojiden uzak bir hayat yaşayan Özlem Tekin’in beş köpeği ve bir atı ile sessiz bir hayat sürüyor. Dış görünüşünde de büyük değişikliğe giden Tekin şalvar giyiyor ve terlikle dolaşıyor. Tercih ettiği bu hayat içinse “keşke daha önce seçseydim” diye de ekliyor.

Ayrıca Bakınız.  Erbakan Malkoç Nerede Oturuyor Yaşıyor Evi Nerede 2021-2022

Özlem Tekin Kimdir?

Özlem Tekin dilbilimci ve Türkolog bir babanın kız çocuğu olarak 18 Kasım 1971 yılında Amerika California’da dünyaya geldi. İlkokula başlamadan önce Türkiye’ye döndü ve eğitim hayatına burada başladı. Tevfik Fikret Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra 1992 yılında mezun olacağı Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına yerleşti. Çok sayıda tiyatro, dizi, sinema ve reklam filminde rol aldı. Özlem Tekin ses sanatçılığını yaptığı dönemde;

Özlem Tekin Diskografi

  • Kime Ne (Ocak 1996, Peker Müzik)
  • Öz (28 Şubat 1998, İstanbul Plak)
  • Laubali (Haziran 1999, İstanbul Plak)
  • Tek Başıma (13 Ağustos 2002, İstanbul Plak)
  • 109876543210 (2005, İstanbul Plak)
  • Bana Bi’ Şey Olmaz (2010, Sony Music)
  • Kargalar (2013, Ateş Müzik) albümlerini yaptı.

Özlem Tekin Kaç Yaşında?

Özlem Tekin 18 Kasım 1971 yılında dünyaya gelmiştir. Bu yazının kaleme alındığı 26 Mayıs 2021 tarihi itibariyle 49 yaşındadır.

Özlem Tekin Nereli?

Amerika California doğumlu olan Özlem Tekin’in aslen nereli olduğuna ilişkin net bir bilgi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili somut bilgiler elde edildiğinde yazımızda sizlerle paylaşılacaktır.

Özlem Tekin Evli Mi?

Özlem Tekin, 8 Ağustos 2008 tarihinde menajeri Cem Öcal ile evlendi, 08 Eylül 2011 tarihinde boşandı boşandı. Bugün itibariyle bekar olan Özlem Tekin’in bir sevgilisi var mıdır? Bilinmiyor.

 

 Cevap bırakın