Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Rinoplasti Burun Estetiği Nedir? Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti Nedir? Rinoplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti, yani bizim bildiğimiz ismiyle burun estetiği, bir insanın burnunda hayat içindeki sebeplerden dolayı oluşan veya doğuştan var olan travmalarla ortaya çıkan fonksiyonel ve şekil bozukluklarının giderildiği cerrahi bir operasyondur.

Rinoplasti (Burun Estetiği) Nedir?

Rinoplasti, burun yapısından memnum olmayan veya fonksiyonel bozukluklardan dolayı solunum sıkıntısı çeken kişiler için yapılan cerrahi bir ameliyattır. Ameliyat olmasına rağmen burun dışına her hangi bir kesi atılmamasından dolayı, yani burnun içerisinden işlemlerin gerçekleşmesinden kaynaklı olarak herhangi bir iz kalma ihtimali yoktur.

Burun Estetiği Rinoplasti Ameliyatı
Burun Estetiği Rinoplasti Ameliyatı

Rinoplasti (Burun Estetiği) ile Neler Yapılabilir?

Rinoplasti, ile aynı anda hem fonksiyonel sorunları düzeltebilir hem de estetiksel olarak burnunuza yapılması istediğiniz her şeyi uygulamak mümkündür. Yapılabilecek uygulamalar:

Rinoplasti Estetik Uygulamaları

  • Burun kemerinde şekil değişikliği,
  • Burun deliği boyutu değişikliği,
  • Burun ucu şekil değişikliği,
  • Burnun komple boyutunun değişikliği,
  • Alın ve burun kökü arasındaki açı ve dudak ile burun ucu arasındaki açının değişikliği yapılabilir.

Rinoplasti Fonksiyonel Uygulamaları

  • Burun etlerinin alınması,
  • Deviye septum,
  • Sinüzit,
  • Polip

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Rinoplasti ameliyatı açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Bu ameliyatlar;

Rinoplasti Kapalı Burun Ameliyatı

Burnun deliklerinden girilerek, iç bölgeye mukozada kesi atılır ve burnun iç dokularına ulaşılır ve burada uygulanacak işlemlerin tamamı gerçekleştirilir.

Ayrıca Bakınız.  Koronavirüs Aşıları Omicron Varyantına Karşı Koruyor Mu 30 Kasım 2021

Rinoplasti Açık Burun Ameliyatı

Açık burun ameliyatında, burun deliklerinin orta bölgesinde ve dış tarafından cilt kesisi atılarak burun dokularına ulaşılır ve uygulanacak işlemlerin tamamı gerçekleştirilir. Son olarak da tüm işlemler tamamlandıktan sonra dikiş atılarak kesi kapatılır.

Burun Estetiği Rinoplasti Öncesi Sonrası

Rinoplasti – Burun Estetiği operasyonu konusunda birçok hastanın şüphe duymasının yada bu tür bir operasyonu tercih etmemesinin nedenlerinden birisi de operasyon sonrasında karşılaşacağı ve yapılan değişimin sonucunun ne olacağına ilişkin duyduğu kaygıdır. Bu nedenle birçok kişi operasyona karar vermeden önce tercih ettiği hekimin daha önce yapmış olduğu operasyonların sonuçlarını ve mümkünse kendisi için yapılacak operasyonun sonucunu da modelleyecek bir çözüm bekliyor.

Burun Estetiği Rinoplasti Öncesi Sonrası
Burun Estetiği Rinoplasti Öncesi Sonrası

Rinoplasti (Burun Estetiği) Ameliyatı Fiyatı

Burun estetiği ameliyatı yaptıracak olan kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de bu ameliyatın maddi açıdan ne kadar tutacağıdır. Ancak ön muayene yapmadan ve yapılacak işlemlere karar verilmeden bir fiyat söylemek yanlıştır, ayrıca sağlık bakanlığınca internet sitesi üzerinden fiyat vermekte yasaktır. Ancak yine de fiyatlar, uygulanacak işlemler haricinde işlemi gerçekleştirecek olan plastik cerraha veya hastaneye göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak maddiyattan daha önemlisi sağlımızdır, bunun için burun estetiği yaptıracağınız yerin sterilizasyonu, ortamı ve doğru doktoru seçmek bizim en doğru seçenek olacaktır.

Kapalı İzsiz Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?Cevap bırakın