Bilmediğini Bilmek En iyisidir – Bilge Kişi

Robot süpürge nedir? Nasıl kullanılır?

Robot süpürgeler son günlerde popüler olan birçok ev hanımı tarafından tercih edilen elektronik aletlerden biridir. Robot süpürgeler, ev …

Robot süpürge nedir? Nasıl kullanılır?

Robot süpürgeler son günlerde popüler olan birçok ev hanımı tarafından tercih edilen elektronik aletlerden biridir. Robot süpürgeler, ev temizliğinde büyük bir avantaj ve kolaylık sağlıyor. Peki robot süpürge nedir, robot süpürge nasıl kullanılır? İşte robot süpürgeler hakkında araştırılanler:

Teknolojinin gelişiyor olması ile gittikçe yaygınlaşmaya başlayan ve ev işlerini pratik hale getiren ürünlerden biri de robot süpürgelerdir. Her ne kadar ilk robot süpürge 2001 senesinde üretilmiş olsa da Türkiye’de robot süpürgeler 2009 senesinden bu yana satışları yapılmaya başlamıştır. Son dönemin en çok beğenilen elektronik cihazlarınin başında yer alan robot süpürgeler, ev hanımlarının ve yeni gelinlerinde ilk tercihleri arasında bulunuyor. Robot süpürgeler hem kullanımındaki kolaylığı hem de ev içerisinde fazla yer kaplamadığı için büyük avantaj olarak görülüyor. Bunun yanısıra robot makinelerin en mühim sahip olduğu sahip olduğu özellikleri ise kablo, fiş, çekme kuvveti gibi durumları istememesidir. Ev temizliğinde büyük bir kolaylık sağlayan robot süpürgeler nedir, nasıl çalıştırılır? Robot süpürgelerin sahip olduğu sahip olduğu özellikleri neleridir? İşte yanıtlar:

ROBOT SÜPÜRGE NEDİR?

Robot süpürge, halihazırda kullandığımız elektrikli süpürgelerin, insan etkileşimi olmadan çalışanlarıdır. Yani süpürme işini insan tesiri olmadan tamamen kendi kendilerine yaparlar. Şarj ile çalışırlar ve farklı donanımlara sahip ürünleri vardır.

ROBOT SÜPÜRGE NASIL KULLANILIR?

Robot süpürge bir şarjlı süpürge modelidir, koşullara kolayca uyum sağlayan robot süpürgeler aracılığıyla temizlik yapmak için harcadığınız zamandan büyük oranda tasarruf edersiniz. Her türlü zeminde kullanabileceğiniz süpürgeler özellikle evcil hayvanlarınızın tüylerini toplamakta çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu noktada en işlevsel donanımın haritalandırma ve navigasyon olduğunu söylemekte yarar var. Haritalandırma ile uğraştığı evi bünyesinde kaydeden robot süpürge evin belirli bir bölgesini temizlemenize yararlı olur. Ya da komut ile planlı olarak evin farklı noktalarını farklı sayıdaki tekrarlar ile temizleyebilirsiniz. Kendi kendine yön bulma sistemi; iRobot firmasının çıkardığı AWARE robotik zeka sistemini kullanıyor. Roombanın ‘ clean’ düğmesine bastığımızda, odanın ne kadar büyük olduğunu hesaplıyor. Hesaplama işleminde; robot kızılötesi sinyal yolluyor, bumper da yer alan kızılötesi alıcısına ne kadar sürede geri döndüğüne bakıyor. Böylece temizleyeceği zemin için kendisine bir harita oluşturuyor.

ROBOT SÜPÜRGE SAHİP OLDUĞU ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Robot süpürge modelleri görsel lokalizasyon donanımıni kullanarak evde temizlenmesi gereken yerleri tespit eder, şarjı sonlandığınde otomatik olarak şarj istasyonuna gider ve şarjını doldurduktan sonra temizlemeye devam eder. Robot süpürgelerin ortalama 2 saat pil ömrü vardır. Toz toplama sepetinin dolduğunu uygulama aracılığıyla size bildirir.

Genel olarak mobil cihazlarla kontrol edilebilirler.

Her türlü zeminde kullanılabilirler.

Merdiven vb. yüksek yerlerden düşmezler.

Genelde yuvarlak biçimdedirler.

Kendi kendilerini şarj edebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ