Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı!

Birçok webmasterın sebebini anlamadığı ve bir anda panik olduğu Sayfa işlemleri geçici olarak devre dışı bırakıldı! uyarısı hakkında sizlere bilgi verelim istedik.. Google Webmaster Center tarafından yapılan açıklama ile kısa bir süre süresince URL inceleme toolsunun Dizine Ekleme İsteği kısmı devre dışı bırakıldı. Google tarafından yapılan birçok açıklamada bu aracın bir test aracı olduğu ve özellikle süreç takibinde kullanılması açıklanırken dizine eklenme yani indexlenmenin Google‘nın tamamen doğal yapısına bırakılması tavsiye ediliyordu.
Lakin özellikle Türk webmastarlar özellikle süratli index almak için bu araca deyim yerindeyse abanıyordu. Google son güncelleme ile https://sosyal paylaşım sitesi twitter.com/searchliaison/status/1311805474992320512 indexlenme hakkında bazı sorunlar yaşandığını bildirmişti.
Bugün yeni bir açıklama geldi ve URL incelmenin içinde yer alan dizine eklenme isteği geçici olarak devre dışı bırakıldı.
https://sosyal paylaşım sitesi twitter.com/googlewmc/status/1316463867296395268
We have disabled the “Request Indexing” feature of the URL Inspection Tool, in order to make some infrastructure changes. We expect it will return in the coming weeks. We continue to find & index content through our regular methods, as covered here:
Bu hususta daha evvel gelen bir soru için kendi test ettiğim bazı sayfalardaki durumu aşağıdaki konuda yazmıştım.
https://support.google.com/webmasters/thread/75198300?hl=tr&msgid=76477526
Sanıyorum ki Türk Webmasterlar arasında bu durum paniğe yol acacak. Websiteniz, Search console yada başka bir sorun yok. Geçici olduğu bildirilmiş. Bu vesile indexlenmenin Google’a bırakılmasının daha iyi olacağı tavsiyesini tekrar etmek istiyorum.
Ayrıca Bakınız.  Gaziantep - Antalya Arası Kaç Km


Cevap bırakın