Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Kırmızı Oda’nın Alya’sı Melisa Sözen kimdir?

Son zamanlarda Alya adlı karakteriyle sosyal paylaşım sitesinın en çok konuştuğu ve sevdiği isimler haline gelen oyuncu Melisa Sözen, Instagram hesabından fotoğrafını yayınladı. Fotoğraf 100 bin beğeniye yaklaştı.

Rol aldığı Alya karakterindeki performansla büyük beğeni toplayan oyuncu Melisa Sözen, sosyal paylaşım sitesi aracından yeni bir fotoğraf yayınladı. 87 bin üstünde yorum alan fotoğrafa, oyuncu dostlarından ve takipçilerinden kalpli yorumlar geldi.

İŞTE O PAYLAŞIM:

Sözen, bugün halen hayatta olan ve dizide Alya ismiyle tanıtılan hukukçu bu kadını canlandırmasıyla ilgili olarak, ‘Alya’yı gönülden çağırmışım ben, senaryoyu okuduğum zaman uzun zamandır oynamak istediğim karakter tam karşımda duruyordu. Çok özel Alya’nın yeri benim için.’ açıklamasında bulunuyor.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİNE DAMGA VURDU!

Ünlü oyuncu Melisa Sözen, dün akşam paylaşılan Kırmızı Oda’nın 3. kısımdaki sergilediği güçle Sosyal paylaşım sitesi Sosyal paylaşım sitesi Twitter’de TT oldu. Ünlü oyuncu, karakter ve iletişim bozuklukları yaşayan bir avukatı canlandırıyor.

MELİSA SÖZEN KİMDİR?

Melisa Sözen, 6 Temmuz 1985 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Oyunculuğa 15 yaşında başladı. İlk önemli rolü Çemberimde Gül Oya dizisinde oldu. Sinemada da başarılı işlere imza atan Sözen, 2014 senesinde Nuri Bilge Ceylan filmi Kış Uykusu ile Altın Palmiye ödülünü kazanma şansını elde etti.

İngilizce ve Fransızca bilen oyuncu, 2017 senesinde Le Bureau des Legendes dizisinde 8 bölüm rol aldı. 2015 senesinde Kalp Düğümü oyunuyla Tiyatro Eleştirmenleri Birliği’nden, SİYAD tarafından da Kış Uykusu filmindeki rolü nedeniyle En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Guanajuato, İstanbul, Saraybosna ve Cannes Ülkeler arası Film Festivalleri’nde jüri üyesi olarak yer aldı.

Ayrıca Bakınız.  Kırmızı Oda 11. bölüm fragmanı


Cevap bırakın