Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Gaziantep günlük temizlikçi iş ilanları

Ev temizliği günümüz dünyasında oldukça popüler. Kişilerin ekonomik olarak yükselen refahı, yükselen yaşlı nüfus, iş hayatında yükselen kadın nüfusuyla beraber temizlikçi bulmak ve temizlikçi çalıştırmak yaygınlaştı. Temizlik işinin artması kadın istihdamını da arttırdığı gibi, bayanların ev bütçelerine part-time katkı sağlamasına yardımcı oldu. Düzenli temizlik işinde çalışan bir kadın 3.000 – 4.500 TL arasında bir gelir elde edebilmekte. Böyle olunca temizlik iş ilanlarına rağbet artmakta. Bu makalemiz temizlik iş ilanlarına ve temizlikçiye nasıl ulaşırım? hakkında olacak.

Temizlikçilerin Çalışma Biçimleri
Gündelik temizlikçi, yatılı temizlikçi, haftalık temizlikçi, aylık temizlikçi gibi çalışma biçimleri olan temizlik işlerinde en mühim unsur işini iyi yapan, eve zarar vermeyen, tecrübeli, güvenilir temizlikçi bulmaktır. Eğer temizlikçinizi haftalık ya da aylık olarak çağırmak istiyorsanız toplu alım olduğu için daha uyguna gelebilmektedir. Genel olarak haftalık temizlik en çok tercih edilen çalışma şeklidir.

Yabancı Temizlikçilerin Ülkeleri
En çok tercih edilen yabancı temizlikçi özbek temizlikçidir. Özbek temizlikçiler bu alanda uzmanlaşmış, çalışkan ve uygun ücretlerle çalışan bireylerdir. Son zamanlarda Suriyeli temizlikçi arayışında da artış yaşanmaktadır. Yabancı temizlikçi arıyorum diyen ailelerin, Türkmen temizlikçi ve Rus temizlikçi talebi de olmaktadır.

Temizlik İşi Olan Yerler
Ev temizliği, ofis temizliği ve inşaat sonrası temizlik en çok talebi olan temizlik işleridir. Bugün Türkiye’nin her yerinden temizlikçi kadın bulmak talep edenler olmaktadır.

Temizlikçi olmak talep edenler temizlik iş ilanlarını takip etmeli, temizlik işi yaptıran kurumlara başvuru yapmalıdır. Temizlik iş ilanrına başvuru yapacak kişinin sağlığının yerinde olması gerekmektedir. Kullanılacak temizlik malzemelerinin kendisine zarar vermemesi gerekmekte, temizlik işini yaparken sağlığını zora sokacak işler varsa destek almalıdır.

İş ilanlarına başvuru yapacak bireylerin evine yakın ve çalışma şekline uygun işleri tercih etmesi mühimdir. Eğer konut sahibi yapmış olduğunuz ev temizliğinden tatmin kalırsa, sizi tekrar çağırabilir.

Temizlik işleri genel olarak günlük temizlik ya da saatlik temizlik olarak tercih edilmektedir. Bu süre evin büyüklüğü ve evde yapılacak temizliğin detayına göre değişkenlik gösterebilmektedir. 2 saatlik temizlik işleri de olabilmektedir. Temizlik işinin ücretlendirmesi yapılırken oda sayısı ve temizlikçi bayanın temizlik zamanı baz alınarak yapılmaktadır. Bir evin temizliği için lüzumlu olan minimum süre 4 saattir.

Ayrıca Bakınız.  Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf Astsubay Alım ilanı

Şehre Göre Temizlik İş İlanları
En çok temizlik iş ilanı nüfusun ve iş yaşamına katılımın en yoğun olduğu istanbul’da olmaktadır. İstanbul temizlik işi İstanbul Anadolu yakasında yahut İstanbul Avrupa yakasında olabilmektedir. Beşiktaş, Maltepe, Şişli, Başakşehir, Kadıköy, Bakırköy temizlik iş ilanlarının en çok olduğu ilçelerdendir.

İstanbul temizlik iş ilanları, Ankara temizlik iş ilanları, İzmir temizlik iş ilanları, Bursa temizlik iş ilanları en çok paylaşılan iş ilanlarıdır. Ev temizliği iş ilanları listesine ulaşmak için Bakiciburada.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Temizlik iş ilanlarına ulaşmak için evvellikle temizlik işi hizmeti veren şirketlere üye olmanız gerekir. Bu şirketlerde temizlik ilanı siteye üye olduktan sonra sizlere ulaşmaktadır. Eğer verilen teklif size uygunsa, temizlik işini tercih edebilirsiniz. Bu tür temizlik işi yapan firmalar için, ev sahiplerinden gelen feedbackler değerli olmaktadır. Yaptığınız temizlik sonrası işverenler sizleri puanlamakta ve hakkınızda yorum yazabilmektedir. Puanınızın yüksek olması ve şikayet almamanız o firmada devamlı iş teklifi alabilmeniz için elzemdir. Bazı temizlik şirketleri temizlik personellerini ofise davet etmekte, temizlik eğitimi vermektedir. Eğitim verdiği profesyonel temizlikçileri takip etmekte, onları gittikleri iş sayısı ve müşteri tatminiyetine göre ödüllendirebilmektedir. Eğer gidemeyeceğiniz bir iş varsa, kabul edip temizlik firmasını zor duruma düşürmemelisiniz.

Ev Temizliğinde Aşamalar
Temizlik İş İlanlarına ve Temizlikçiye Nasıl Ulaşırım?
Temizlik iş ilanlarına ve temizlikçiye ulaşma yazımızın bu bölümünde evde temizlik yapılırken hangi aşamalar vardır? bu konuyu aktaracağız.

Ev temizliğinde genellikle 4 farklı temizlik alanı bulunmaktadır. Banyo, mutfak, yatak odası ve salon. Bu odalarda camları silme, yerleri süpürme ve silme, çöpleri toplama, eşyaları toparlama ve konut sahibinin istediği hizmetleri yapma ortak temizlikçinin yapması gereken işlerdendir.

Banyo
Musluk ve lavabo temizleme
Klozet ve duşakabin yıkama
Ayna ve tezgah silme
Petek ve havlupan tozu alma
Mutfak
Mutfak dolapları silme
Ocak ve davlumbaz silme
Bulaşıkları makinaya atma
Mutfak eşyaları temizleme
Tezgah ve lavabo temizleme
Yatak Odası
Elbiseleri katlama
Eşyaları düzenleme
Yatak toplama
Mobilyaların tozunu alma
Dolapların silinmesi, dolap içi düzenleme
Salon
Mobilyaların tozunu alma
Petekleri silme
Dolap ve vitrinin tozunu alma ve silme
Ev Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ev temizliği yapılacak evde konut sahibi olabilir ya da olmayabilir, ev temizliği yapacak kişinin güvenilir olması gerekir. Son derece titiz çalışmalı, bir an evvel işi bitirip çıkayım değil, en ince ayrıntısına kadar temizliği yapmalı ve kontrollerini yaptıktan sonra evden ayrılmalıdır.

Ayrıca Bakınız.  Hazine ve Maliye Uzman Yardımcısı Alım ilanı

Evde yapılması gereken temizlik işlerini konut sahibiyle iş başlangıcında görüşmeli ve ev temizliği işini hakkaniyetiyle yerine getirmelidir.

Temizlikçi bayan ya da temizlikçi kadın olarak aranan temizlik elemanı, temizlik işi yaparken temizliğe uygun elbise tercih etmelidir. Ellerine muhakkak eldiven geçirmeli, banyo, mutfak ve tuvalet temizliği yaparken kullandığı sağlığa zarar veren detarjanlar sebebiyle maske kullanması sağlığı yönünden mühimdir.

Temizlikçi arayanlar da evde temizlik yapacak kişiyle birlikte evde kalıp, temizlikçi kadın evden ayrılmadan evvel son kontrolleri yapabildiği gibi, temizlik anında onu yönlendirebilir.

Bakiciburada.com ‘da yer alan bakıcı iş ilanlarına baktığımız zaman çoğu ilanda bakıcıdan temizlik işi yapması da istenmektedir. Bunun yanısıra bebek bakımı yada yaşlı bakımı haricinde yalnızca evde temizlik, yemek, çamaşır yıkama, ütü gibi işlerde destek olacak ev yardımcıları da aranmaktadır. Bu ev yardımcıları daha çok tam zamanlı ya da yatılı çalışan bireylerden oluşmaktadır. Devamlı bir işim olsun diyen, temizlik işi arayan bayanlar da ev yardımcısı işlerini tercih edebilir.

Temiz olmak, temizliğe önem vermek kişilerın doğasında onları mutlu eden şeyler arasında yer almaktadır. Eğer temizlik yapmayı, temizlik işini ve kişilerı yaptığınız işle mutlu etmeyi seviyorsanız bu işte iyi kârlar elde edebilirsiniz. Günlük 150 TL – 250 TL arasında kârlar elde edebileceğiniz temizlik işi için sıhhatli olmak ve temizlik işini iyi yapan olmak her işte olduğu gibi bunda da son derece lüzumludir.

Ev temizliği, yemek, ütü, çamaşır yıkama gibi ev işlerinde bir yardımcı arıyorsanız Bakiciburada.com profesyonel ev işlerine yardımcı hizmeti vermektedir. 18.000’den çok ev yardımcısı bulunmaktadır.

Gündelik Temizlikçiye Sigorta
Temizlik İş İlanlarına ve Temizlikçiye Nasıl Ulaşırım? makalemizin sonuna gelmek üzereyiz. Şimdi sıra gündelik temizlikçiye sigorta nasıl yapılır? beraber bakalım.

Ayrıca Bakınız.  Sağlık Bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2020

Eğer ayda 10 günden az gündelik temizlikçi çalıştırıyorsanız, konut sahibi olarak 5510’a SMS atıyor ve günlük 1.70 TL iş kazası primi ödeyerek yasal yükümlülüklerinizi yerine getirmiş oluyorsunuz.

Evvellikle işveren olarak kayıt yapmanız gerekiyor. Bunun için İŞVEREN TCKİMLİKNO yazıp 5510 ‘a sms gönderip, Prim Ödeme işlemine geçiyorunuz. Bu işlemi bir defa gerçekleştiriyorsunuz.

Prim ödeme işlemi için ise, Çalışanın TC KİMLİK NO’su ve çalıştırılan gün aşağıdaki gibi 5510’a sms olarak gönderilir. EVHİZ TCKİMLİKNO 10 (Çalışanınızı ayın 10’unda çalıştırdıysanız) Yazıp 5510’a gönderin. İşte bu kadar kolay. Ev hizmetlerinde 10 günden az çalışanlarınızı iş kazası ve iş hastalıklarına karşı sigortalatmak işte bu kadar kolay.

Bunun yanısıra başvurunuzu www.turkiye.gov.tr uygulaması aracılığıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Böylece müracaat edecekseniz “e-hizmetler” menüsünden “SGK”yı seçerek “4A On Günden Az Süreli Ev Hizmetleri İşveren Başvuru ve Sorgulama” ekranından çalıştırılan ev temizlikçisiniz TC numarası ve çalıştırılan gün girilerek sigorta bildirimi yapılacaktır.

Gaziantep Yarım gün iş ilanları

Gaziantep günlük temizlikçi

Gaziantep temizlikçi arayanlar

Gaziantep Yarım günlük iş ilanları

Gaziantep okul temizlik is ilanları

Gaziantep ev temizlik fiyatları

Gaziantep gündelikçi iş ilanları

Gaziantep günlük Temizlik iş İlanları

Gaziantep temizlikçi Arayanlar

Gaziantep Ev temizlik Işi arıyorum

Gaziantep ev Temizlik Fiyatları

Gaziantep Yarım gün is İlanları

Gaziantep günlük temizlik is ilanları

Gaziantep günlük Temizlik is İlanları

Gaziantep Gündelikçi is ilanları

Gaziantep Anaokulu Temizlik is İlanıCevap bırakın