Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

Yaprak dökümü evi nerede? Nerede çekildi?

Yaprak dökümü dizisi, 13 Eylül 2005 yılında oldukça yüksek bir izleyici kitlesi yakalamış bir dizidir. Peki üstünden yıllar geçmiş olmasına rağmen halen Yaprak dökümü evi nerede?, Yaprak dökümü nerede çekildi?, Lazın köşkü nerede? gibi arama yapan kişilerin bilgi sahibi olması için bu makaleyi hazırladık. Reşat Nuri Güntekin’in aynı isimli hikayesinden bir araya getirilen Yaprak Dökümü, yayınlandığı zamanda başarılı bir performans göstererek en çok izlenen diziler arasında yer aldı. Bugün tekrar bölümleriyle de hâlâ en çok takip edilen yapımlardan olan Yaprak Dökümü dizisi, konusuyla olduğu kadar çekimlerinin yapıldığı mekân seçimleriyle de ilgi odağı oldu. ‘’Yaprak Dökümü dizisi nerede çekildi?’’ sorusu, dizinin yayınladığı süre süresince olduğu kadar, daha sonra da çokça araştırılan konular içinde bulunuyor.

Yaprak Dökümü köşkü Beylerbeyi’nde
Başrollerinde Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır ve Fahriye Evcen gibi isimlerin yer aldığı Yaprak Dökümü dizisi beş sezon süresince yayınlanarak en çok izlenen dizilerin başında geliyor. Yönetmenliğini Mesude Erarslan’ın üstüne aldığı ve Ay Yapım dizisi olan Yaprak dökümü, Türk dizi tarihinin fenomen yapımlarından biri olarak belirtiliyor. Dizinin sembolü haline gelen ve birçok hüzünlü sahnenin yaşandıği köşk, İstanbul’un en gözde semtlerinden olan Beylerbeyi’nde bulunuyor. Değerlerine sıkı sıkıya bağlı bir babanın ailesini bir arada tutma çabalarını konu edinen dizi, olay örgüsü ve başarılı oyunculuklarıyla izleyiciyi kendine bağlamayı başarıyor.

En az diziler kadar ünlü olan köşk: Lazın Köşkü
Yaprak Dökümü denince ilk akla gelen ve diziyle adeta bütünleşen köşk İstanbul Beylerbeyi’nde bulunuyor. Ortalama 120 yıllık bir geçmişe sahip olan köşk, geçmişte de birçok dizi ve film setine ev sahipliği yapmış. Çemberimde Gül Oya, Darbukatör Baryam, Gırgıriye, Güler Misin Ağlar Mısın? gibi yapımlar bunlardan bazıları. Bu kadar ünlü olmasına karşın bir isme sahip olmayan köşk, sahibi bu sebeple “Lazın Köşkü” olarak anılıyor. Köşkün sahibi olan İzzet Tuzcuoğlu Rizeli, köşkü 1982 senesinden bu yana farklı dizilere kiralıyor. Bu kadar izlenen bir diziye ev sahipliği yapan köşk, yurt haricinden da birçok ziyaretçi ağırlıyor. Kanada, Hollanda, Almanya ve İran gibi farklı ülkelerden gelen dizinin hayranları köşke adeta müze muamelesi yapıyor.

Ayrıca Bakınız.  Enes Batur'un evi nerede? Nerede oturuyor?

Dizilerin vazgeçilmezi: Üsküdar
Yaprak Dökümü nerede çekildi sorusu kadar, farklı dizilerin çekildiği semtler de merak konusu oluyor. Tarihi dokusuyla, arnavut kaldırımlarıyla, sıcacık sokaklarıyla mahalle kültürünün hâlâ devam ettiği Üsküdar’ın birçok semti, dizi setlerinin aranan mekânları arasında bulunuyor. Çengelköy, Kuzguncuk, Beylerbeyi, Selimiye, Kandilli gibi kendine has sahip olduğu sahip olduğu özellikleri olan İstanbul semtleri ünlü yapımlara ev sahipliği yapıyor. Yaprak Dökümü haricinde Süper Baba, Ekmek Teknesi, Kuzey Güney, Perihan Abla gibi birçok dizi de Üskürdar’da çekilen yapımlar arasında bulunuyor.

Yaprak Dökümü adapazarındaki ev

Yaprak Dökümü Evi adresi

Yaprak Dökümü adapazarındaki ev nerede

Yaprak Dökümü sedeflerin evi

Lazın Köşkü son hali

Lazın köşküne nasıl gidilir

Lazın Köşkü kimin

Lazın Köşkü fiyatCevap bırakın