Bilge kişi: Faydalı ve işinize yarar bilgilerden oluşan güncel paylaşımlar yapan bilgi portalı. Bilge kişi kimdir?, Bilge kime denir?

MasterChef 25 bin TL’lik ödül oyunun kim kazandı?

MasterChef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda haftanın ödül oyunu oynandı. Haftanın ödül oyunuyla ekranlara gelen yarışmada yarışmacılar 25 bin TL’nin sahibi olmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef’te büyük ödülü almak için yarışmacıların mücadele ettiği gecede enteresan anlar yaşandı. MasterChef’te dün akşam yaşananlar…

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

MasterChef ödül oyunu dün akşam bir yarışmacıya 25 bin TL ödül kazandırdı. TV8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye’nin 10 Kasım tarihli 97. bölümünde yeni bir ödül oyunu heyecanlı yaşandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün ev sevdiği yemeklerin yapıldığı gecede mavi takım üst tura çıktı. Kör tadımın oynandığı kısımda, Ayyüce ve Esra finalde doğru tahminleri yapmak için mücadele verdi. Bu aşamada en az bilen yarışmacı ise Serhat ve Ebru oldu.

Mavi takımda kişisel ödül oyununda yarışmacılar kör tadım ve normal tadım yaparak karşılaştı. İlk etabında taze baharatları sıvı şeklinde tadan yarışmacılardan en az doğru tahminde yer alan isim Serhat oldu.

Ayyüce ile Ebru yedişer tanesini doğru bilerek ödül oyununda son tura yükseldi. Bu aşamada yarışmacılar kör takım yaparak değişik peynirlerin tadına baktı. Bu aşamada en az bilen yarışmacı Ebru oldu ve ödüle veda etti. Ayyüce, Esra ve Özgül sonraki etaba geçti. Son aşamada ise Esra son soruda verdiği maydanoz yanıtı ile 25 bin TL değerindeki para ödülünü kazandı.

MASTERCHEFTE MAVİ TAKIMIN KAPTANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu hafta en kaliteli çiğköfteyi yapan Mavi takımın kaptanı oldu. Yarışmacılar Furkan’ın elenmesinin sonrasında duygusal anlar yaşadı. Şefler, yarışmacılara takım kaptanlığı yarışı için yer sofrası kurdu. Haftanın en kaliteli çiğköftesi Esra ile Özgül’ün seçildi.

Mavi takımın kaptanlığını Esra kazandı. Esra, Kırmızı takım kaptanı olarak Emir’i seçti. Esra ve Emir, düello oyununda künefe yaptı. Düelloyu Emir kazandı. Düelloyu kazanan kişi; dokunulmazlık alacak, takım oyunlarında yemekleri evvelden öğrenecek ve takımına yemekleri bildirecek.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE KİM ELENDİ?

MasterChef’te dün akşam akşam eleme heyecanı yaşandı. Hafta içi ve bu gece oynanan dokunulmazlık oyunlarının sonrasında eleme potasına giren isimler belli olmuştu. MasterChef 2020’de eleme gecesinde yarışmacılardan Mehmet Şef’in imza tabağından ‘kaz ciğeri terrine’ yapmaları istendi. MasterChef Türkiye’nin dün akşam ekranlara gelen kısımda dokunulmazlık oyununu mavi takım kazandı. Mavi kazım kazanınca kırmızı takım kişisel kendi arasında dokunulmazlık oyununa oynadı. Kırmızı takımda kişisel dokunulmazlığı alan Serhat oldu.

Bu hafta yapılan iki dokunulmazlık oyunu sonrası Furkan Ve Barbaros eleme adayı olarak belirlenişti. Bugünkü dokunulmazlık ve kişisel dokunulmazlık oyunu sonrası 3. eleme adayı ise Uğur oldu. MasterChef Türkiye’de 12. haftanın heyecanı yaşanırken Furkan, Barbaros ve Uğur eleme finali oynamak zorunda kaldı. Oyun sonrası elenen isim Furkan oldu.

YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Yeni kısımda çiğköfte yapacak olan yarışmacılar, keyifli dakikalara sahne oldu.

DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI?

Haftanın ilk dokunulmazlık oyunuyla ekranlara gelen MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan bölümünde İrlanda mutfağı rüzgarı esti. Danilo, Somer ve Mehmet Şef’in talep ettikleri yemekleri en kaliteli yapmak için yarışmacıların kıyasıya mücadele verdiği gecede, kırmızı takım dokunulmazlığı aldı. Eray ve Esra’nın eleme oylamasında yaşadığı tartışma geceye damga vurdu. MasterChef’te hafta başı değişen eleme oyunu sonrası potaya giren isim belirlendi. Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takımda yapılan oylama sonrası en çok ismi yazılan isim Furkan oldu.

MASTERCHEF’TE BÜYÜK ÖDÜL OYUNU

Masterchef’te dün paylaşılan kısımda ödül oyunu heyecanı yaşandı. yarışmacılar 25 bin TL’lik ödülün sahibi olmak için kıyasıya mücadele etti. Ödül oyunu ilk olarak kaptanların yarışmasıyla beraber başladı. Kaptanlar, üç çeşit yemeğin ne olacağına takım dostlarına danışarak karar verdi. Yarışmada genellikle yarışmadan değişik bir oyun uygulandı. Daha sonra kaptanlar, takımlardan ikişer dostlarını seçti ve onları yönlendirmeye başladı.

MasterChef 2020’de ilk ödül oyununda kırmızı takım yarışmacıları ikinci tura çıktı. Bu turda yarışmacılara, üstü kapalı olarak sunulan beş taze baharattan seçim yapmaları istendi. Her yarışmacı, bu baharatlar yaratıcı bir yemek yaparak şeflerin beğenisine sundu. Şefler, yapılan yemeklerin tadına baktıktan sonra ilk olarak beşinci olan isim açıklandı. Ebru, ödül oyununda 5. olurken Özgül 4. olarak tamamladı. Gecenin üçüncüsü ise Serhat oldu. Gecenin sonunda şeflerin oybirliği ile gecenin en kaliteli yemeğini yaparak 25 bin liralık para ödülünü kazanan, ödül oyununu kazanan Uğur oldu.

MASTERCHEF’TE ELENEN İSİM

Ekranların en çok sevilen ve izlenilen yarışması programı Masterchef Türkiye’de dün akşam eleme gecesi heyecanı vardı. Son 6’ya kalan yarışmacılar Barbaros, Eray, Serhat, Uğur, Furkan ve Tanya, Masterchef’te elenen isim olmamak için kıyasıya bir rekabet ortaya koydu. Eleme turunun ilk aşamasında Trabzon hurmasından yemek yapılması istendi.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

Yaratıcılığa dayalı oyunda hünerlerini sergileyen yarışmacılar, Trabzon hurmasından en kaliteli yemeği çıkartmak için mücadele ortaya koydu. Eray, Barbaros ve Serhat, şeflerin oyları ile eleme potasından kurtuldular. Uğur, Tanya ve Furkan ise 3’lü eleme turuna kaldı.

Yarışmacılar, Somer Şef’in ‘Toprak Ana‘ isimli yemeğini yapmak için büyük bir azim ortaya koydular. Bir yarışmacı, diğer iki yarışmacıdan daha kötü yemek yaparak Masterchef’te elenen isim oldu. Masterchef hayallerine veda eden isim Tanya oldu.

MasterChef yarışmasında dün paylaşılan kısımda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı sebebiyle dış mekan olarak Çanakkale’de yapıldı. Yarışmacılar yemeklerini yapmak için kıyasıya mücadele etti. Şef Danilo Zanna, misafirlerin kullandığı oyları sıra sıra açıkladı. Heyecanın doruğa çıktığı bu anlarda Mavi takım 30-15 dokunulmazlık oyununu kazandı.

ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU!

Mavi takımın yarışmayı kazanmasının sonrasında kırmızı takımdan 4 kişi kişisel dokunulmazlık oyunu oynadı. Kişisel dokunulmazlık oyunundan Emir çıktı ve Furkan’ın ismini verdi. Takımın yaptığı oylama sonrası ise Barbaros 4. eleme adayı oldu. Daha evvel Serhat ve Tanya eleme adayı olmuştu.

MASTERCHEF HAFTANIN İLK DOKUNULMAZLIK OYUNU

Masterchef yarışmasında dün akşam paylaşılan kısımda haftanın ilk dokunulmazlık oyununu oynandı. oynanan ilk dokunulmazlık oyunundan Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından tespit edilen yemekte en başarılı olmak ve ilk dokunulmazlığı kazanmak adına verdiği mücadele kıran kırana geçti. Danilo ve Somer şef tarafından tespit edilen yemeği ne iyi yapan mavi takım haftanın ilk takım dokunulmazlığını kazanan ekip oldu.

Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda başarısız olan kırmızı takım, kişisel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Mehmet şef tarafında hazırlanan imza yemeğini en kırmızı takım içinden en kaliteli yapan Barbaros jüri şefler tarafından kişisel dokunulmazlık kazanan isim oldu.

Yarışma kaideleri sebebiyle, kişisel dokunulmazlığı kazanan Barbaros kendi takımından bir kişiyi eleme adayı olarak seçme şansına sahip oluyor. Bu kapsamda Barbaros haftanın ilk eleme adayı olarak Tanya’yı seçti. 2. eleme adayı için takım içi oylama da bitti ve Serhat haftanın 2. eleme adayı olarak belirlendi.

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef dün paylaşılan kısımda haftanın ilk oyunu olan kaptanlık oyunu oynandı. Yarışmacılar, yağlama yaparak kaptanlık oyununu kazanmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef’in yeni bölümünde 12 yarışmacı yağlama yaptılar. Jüriler en beğendikleri yemeği yapan kişiyi tadıma çağırdılar. Tadım sonrası mavi takımın kaptanı Özgül oldu. Özgül Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya’yı seçti. Düellodan galip gelen taraf ise Tanya oldu. Tanya, Barbaros takımına tercih ederken Sefa’yı mavi takıma verdi.

MAVİ TAKIM

Özgül – Kaptan

Esra

Uğur

Ayyüce

Eray

Sefa

KIRMIZI TAKIM

Tanya – Kaptan

Serhat

Furkan

Emir

Ebru

Barbaros

MASTERCHEF HAYALLERİNE VEDA EDEN İSİM BELLİ OLDU

Ekranların en çok sevilen yarışması Masterchef’te dün yayınlana kısımda haftanın eleme gecesi yaşandı. Bu hafta Emir’in kaptan olduğu kırmızı takımdan 4, Eray’ın kaptan olduğu mavi takımdan da 2 yarışmacı eleme turuna kaldı. Emir, Sefa, Uğur, Esra, Tanya ve Berker, ilk eleme oyununda şeflerin verdiği safranı kullanarak en güzel yemeği yapmaya çalıştı. Şefler, tadım yaptıktan sonra en başarılı üç yarışmacıyı açıkladı. Eleme gecesinin ilk turunda en kaliteli yemeği yaparak elemeden çıkan ilk yarışmacı Emir oldu. Onu takip eden isimler ise Esra ve Sefa oldu.

Son kalan iki yarışmacı arasından daha zayıf tabak çıkaran Berker, MasterChef’ten elenen isim oldu. Yarışma hayallerine veda eden Berker ise gözyaşlarına hakim olamadı. Veda konuşmasında bu zamana kadar yaşadığı zorluklardan ve babasını kaybettiği için ayakları üstünde durmaya uğraştığını anlatan Berker, şeflere de duygusal anlar yaşattı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KAZANANI KİM OLDU?

Masterchef dün paylaşılan kısımda mavi ve kırmızı takımlar için dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından tespit edilen menüyü en kaliteli yapan olmak için çalışan ana kadro yarışmacılarının hazırladığı ürünler Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından tadılarak günün dokunulmazlık kazanan takımı belirlendi. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım ise kişisel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Mehmet, Danilo ve Somer Şef’in istediği yemeği diğer takım üyelerinden daha iyi yapan Ebru günün kişisel dokunulmazlığını kazanan isim oldu.

Yarışma kaideleri gereği, kişisel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı kendi takımında eleme adayı belirleme hakkına sahip oluyor. Bu bağlamda kişisel dokunulmazlık sahibi olan Ebru kendi takımında Tanya’yı eleme potasına gönderdi. 4. Eleme adayının belirlenmesi adına takım içi oylama yapıldı ve Emir potaya giden diğer 4. Eleme adayı oldu.

HAFTANIN BİRİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef’te dün ekranlara gelen yeni kısımda mavi ve kırmızı takımı kıyasıya rekabet etti. MasterChef Türkiye’de şefler yarışmacılara dana karkas verdi ve danadan haşlama, tencere, fırın ve ızgara gibi değişik yemekler yapmalarını istedi. Barbaros ile Ebru’nun ilk aşamada düello için anlaşması sonradan vazgeçmesi gergin anların yaşanmasına yol açtı.

Şefler iki takımın yemeklerini de çok beğendi lakin mavi takım dokunulmazlığı almasını bildi. Kırmızı takım Mehmet Şefin kuzu sırtından oluşan özel yemeğini yaptı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

Kırmızı takımda Emir ve Sefa, süre bittikten sonra yemeklerine malzeme ekledikleri gerekçesiyle değerlendirme haricinde kaldı. Berker ve Özgül’ün tabağı şefler tarafından beğenildi. Özgül’ün tabağı birinci oldu. Özgül’ün belirlediği eleme adayı: Berker Takımın belirlediği eleme adayı: Sefa

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUNUN KAZANANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye dün paylaşılan kısımda Mehmet, Danilo ve Somer Şef jüriliğinde yapılan kaptanlık oyununda ana kadro yarışmacıları mavi takım kaptanı olabilmek için ter döktü. Mehmet, Danilo ve Somer Şef tarafında tespit edilen yemeği en başarılı yapan ERAY, bu haftanın mavi takım kaptanı oldu.

Mavi takım kaptanı Eray, yarışmanın kaideleri gereği kırmızı takım kaptanını belirledi ve bu haftanın kırmızı takım kaptanı da Emir oldu. Mavi ve kırmızı takım kaptanları takım kullanıcılarını şöyle:

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Eray (Kaptan), Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce,Barbaros

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Emir, Ebru, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

KAPTANLIK DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020 son kısımda mavi takım kaptanı Eray ile kırmızı takım kaptanı Emir arasında avantaj ödülünü kazanmak adına kıyasıya bir düello gerçekleştirdi. İki kaptan arasında yapılan avantaj oyununu mavi takım kaptanı ERAY kazandı.

MASTERCHEF’E KİM VEDA ETTİ?

Dün akşam haftanın eleme adayları belli olduktan sonra yarışmacılar kişisel olarak yarıştı. Didem, Özgül, Emir, Uğur, Esra ve Tanya eleme adayları olarak belirlenmişti. Yarışmanın dün paylaşılan yeni bölümünde bir kişi yarışmaya veda etti.

MasterChef’in eleme gecesinde finale kalan isimler Özgül, Tanya ve Didem oldu. İlk eleme oyununda başarılı olamayan Didem, Özgül ve Tanya son eleme oyununda Mehmet Şef’in hazırlamış olduğu levrek yemeğine en yakın tabağı hazırlamak için mücadele etti. Tanya ve Didem’in son ikiye kaldığı MasterChef elemesinde yarışmaya veda eden isim Didem oldu.

Ayrıca Bakınız.  Doya doya moda kim elendi? Doya Doya Moda puanlaması!

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Kırmızı ve Mavi takım Balıkesir’de yöresel yemekleri en kaliteli biçimde çıkarmaya çalıştı. Yarışı kaybeden eleme potasına gitti. MasterChef Türkiye’de Kırmızı ve Mavi takım jüri kullanıcılarının verdiği menüleri özel misafirlere tattırdı. En çok oyu alan takım Kırmızı takım oldu ve dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bu oyunda jürinin istediği ürüne göre yemek çıkarmaya çalıştı. Ebru, Tanya, Furkan, Esra, Berker en lezzetli tabağı çıkarmak için mücadele etti. Kişisel dokunulmazlığı ise Ebru kazandı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

MasterChef Türkiye’de bu haftanın eleme adayları yapılan son yarışmanın sonrasında belirlendi. Mavi takımda en çok oyu alan yarışmacı oldu. Böylece eleme adayları Uğur, Emir, Özgül, Didem, Esra ve Tanya oldu.

MASTERCHEF İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef’in dün paylaşılan bölümünde dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazandı. Mavi takımdan iki yarışmacı bu haftanın eleme potasına gitti. Masterchef’te dokunulmazlık oyunun en kaliteli İspanyol yemeklerini yapan Kırmızı takım kazandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Mavi takımda ne iyi yemeği yapan Esra dokunulmazlığın sahibi oldu. Masterchef’te dokunulmazlığı kazanan Esra,3.eleme adayı olarak Emir’in adını verdi. Mavi takımın kendi içerisinde yaptığı oylama neticesinde 4.eleme adayı Uğur oldu.

78. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Bu akşamki kısımda mavi ve kırmızı takımın yarışmacıları, İspanya mutfağı temasında yemekler yaparak ter dökecek. Lakin bu dokunulmazlık oyununda, yarışmacıların hepsi birbirine bağlı olacak. Her bir yarışmacı, hareket ederken diğerlerini de düşünmek durumunda kalacak. Çok renkli sahnelere ev sahipliği yapacak Masterchef Türkiye’nin 78. bölüm fragmanı resmi Youtube kanalında yayınlandı.

MASTERCHEF TÜRKİYE 78. BÖLÜM FRAGMANI

Masterchef’te bu akşam mavi takımın kaptanı Uğur, kırmızı takımın kaptanı Sefa ile kafa kafaya verecek. Lakin kaptanların bu akşam takımlarını zafere götürmek için epey uğraşmaları gerekecek. Hem alışveriş bölümünde, hem de yemek bölümünde birbirlerine bağlı olacak yarışmacıları zorlu bir sınav bekliyor. İşte heyecanla beklenen fragman…

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan kısımda dokunulmazlık heyecan yaşandı. Gergin ve heyecanlı anların yaşandıği dokunulmazlık oyununda son bölümünde, yarışmacılar karşılıklı olarak düello yaptı. Şefler tarafından verilen menüde ülkemizin geleneksel pideleri hazırlanması istendi. En güzel ve lezzetli pideleri yapan mavi takım oldu. Böylece dokunulmazlığın sahibi mavi takım olarak belirlendi. Kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı.

MASTERCHEF ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye’de dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyunu oynadı. Danilo Şef’in imza tabağına en yakın tabağı yapabilmek için yarışan isimler arasındaki Didem tabağını yetiştiremeyince Mehmet Şef’in sert eleştirilerine maruz kaldı. Oyunu kazanan Ayyüce haftanın ilk eleme adayı olarak Didem’i potaya gönderdi. Takım oylaması sonucu eleme potasına Özgül girdi.

MASTERCHEF’TE KAPTANLIK OYUNU HEYECANI

Masterchef’te dün paylaşılan kısımda kaptanlık oyunun heyecanı yaşandı. Kaptanlık oyunuyla ekranlara gelen yarışmada tavuk ile en kaliteli tabağı yapan Uğur, bu hafta Mavi takımın kaptanı oldu. Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Sefa’yı seçti. İki isim avantaj fırsatı için kıyasıya rekabet ettiler.

Mavi takım kaptanı Uğur ve Kırmızı takım kaptanı Sefa düelloda karşılaştıler. En kaliteli lahana sarmasını yapan isim düelloyu kazandı. Peki 12 Ekim Masterchef kaptanlık düellosunu kim kazandı? İşte yeni takımlar…

Uğur ve Sefa’nın kaptanlık düellosu yarışında kazanan taraf Uğur oldu.

MAVİ TAKIM

Uğur, Furkan, Emir, Esra, Tanya, Berker, Ebru

KIRMIZI TAKIM

Sefa, Barbaros, Serhat, Eray, Ayyüce, Özgül, Didem

Mehmet, Danilo ve Somer şef tarafından Bottarga (Kefal havyarı) ana malzemesiyle bir yemek hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda Bottarga ile yapılan ürünleri tadan jüri şefler Serhat, Berker, Tanya’nın yapmış olduğu yemekleri beğendi ve bu üç isim MasterChef’te yoluna devam etmeye hak kazandı.

Eleme oyununda başarılı olamayan Sefa, Walison, Ebru ise Somer Şef’in imza yemeğini yapabilmek için mücadele etti. Zorlu geçen eleme turunda Somer şefin tabağına en yakın tabağı yapan Sefa potadan çıkan ilk isim oldu.

Son ikiye kalan Ebru ve Walison büyük heyecan yaşadı. Tabağında eksik ürün olan Walison şeflerin kararıyla MasterChef’e veda etti.

MasterChef Türkiye’de dün akşam takım oyununu maviler kazandı ve kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyununu oynadı. Kırmızı takım kendi aralarında yarıştığı karşılaşmada yarışmacılar içerisinde bulunan Sefa kaza geçirdi. Yemek yaparken parmağından yaralanan Sefa zor anlar yaşadı.

MasterChef Türkiye’nin sevilen yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç kişisel dokunulmazlık oyunu sırasında yaşadığı kaza ile yürekleri ağza getirdi. Yarışmacı kendisinden istediğimiz menüyü yaparken blender kullanmak zorunda kaldı. Sefa’nın blender kullanırken başına gelen kaza ise stüdyodakileri ve ekran başındakileri korkuttu. Parmağını blenderın bıçaklarının içine sokan Sefa bir anda blenderı çalıştırdı ve talihsiz kaza yaşandı.

Danilo Şef’in stüdyodaki sağlık çalışanına seslenmesi sonucu hemen müdahale edildi. Sefa’nın parmağına lüzumlu müdahale yapıldıktan sonra yarışmacı yemeğini yapmaya eli sargılı bir biçimde devam etti. Sefa’nın son durumu ise bilinmiyor!

KİŞİSEL DOKUNULMAZLIK ERAY’IN

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları arasında kişisel dokunulmazlık oyunu oynandı. Menüde Danilo Şef’in imzalı tabağı olan Yeşil Kuzu Dövmesi vardı. Yarışmacılar en kaliteli tabağı yapıp şefleri etkilemek için ellerinden gelen en kaliteli performansı gösterdi. Finale Eray ve Berker kaldı. Kişisel dokunulmazlığın kazananı Eray oldu. Kişisel dokunulmazlık oyununun kazananı Eray eleme potasına Berker’i gönderdi. Daha sonra kırmızı takım yarışmacılarını diğer eleme adayını belirlemek üzere oylama yaptı. Oylama sonucu en çok oyu Tanya aldı. Böylece haftanın 3. ve 4. eleme adayı Berker ve Tanya oldu.

TV8 ekranlarının vazgeçilmez programı Masterchef’te bir hafta daha geride kaldı. Masterchef, yeni bir yarışmacıya elveda derken heyecanla beklenen yarışmanın 73. bölüm fragmanı yayınlandı. Bunun yanı sıra yarışmanın sevenleri, 73. kısımda ikinci dokunulmazlığı alan takım merak edilmeye başlandı. Peki Masterchef’te eleme adayları kimler oldu? İşte heyecanla beklenen 71-3. bölüm fragmanı…

Masterchef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda mavi ve kırmızı takım dokunulmazlık oyunu için mücadele ettiler. Masterchef’te yarışmacılar şeflerin verdiği menüde döner yaptılar. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım kendi içerisinde dokunulmazlık oyununda yarıştılar.

Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kazanan ekip Mavi takım oldu. Masterchef’te dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım dokunulmazlık oyunu oynadı. Sefa, dokunulmazlık oyununu kazanan isim oldu. Bu hafta Masterchef’te 1.eleme adayı Serhat oldu. Kırmızı takım kendi içerisinde gerçekleştirdiği oylama neticesinde ikinci eleme adayı olarak ise Walison’u seçtiler.

KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye’de dün paylaşılan bölümünde Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüriliğinde kaptanlık oyunu oynandı. Şeflerin istediği yemeği en kaliteli yapmak ve bu haftanın mavi takım kaptanı olmak isteyen 15 yarışmacı kıyasıya mücadele etti.

Ton balığının ana karakter olduğu yaratıcılık oyununda finale Tanya, Walison ve Esra kaldı. En kaliteli ürünü hazırlayarak bu haftanın mavi takım kaptanı Esra oldu. Mavi takımın kaptanı olan Esra kırmızı takım kaptanı olarak da Ebru’yu seçti. İlk kez kaptanlık heyecanı yaşayan Ebru, ‘Esra abladan rica ettim, ‘beni kaptan yap’ diye o da beni kaptan yaptı’ açıklamalarında bulundu. Mavi ve kırmızı arasındaki ilk takım oyununda market avantajı kazanmak maksadıyla kaptanlar düellosu oyunu Esra ve Ebru arasında oynandı. Levrek Buğulama yemeğini en kaliteli hazırlayan Ebru düelloyu kazanan isim oldu.

MAVİ TAKIM

Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

KIRMIZI TAKIM

Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

ELEME GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR!

16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef Türkiye yarışmasında bu hafta eleme potasına giden mavi takımdan dört, kırmızı takımdan iki yarışmacısı olmuştu. Zorlu geçen haftanın sonrasında yarışmacılar dün akşam, elenmemek için kıyasıya mücadele etti. İki etaplı eleme turunda şefler ilk olarak yarışmacılara “Demirhindi” verdi ve yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bu aşamada en başarılı üç tabak Uğur, Esra ve Eray oldu.

DUYGU YEMEĞİNİ SABOTE ETTİ

Final eleme oyununa giden Sefa, Didem ve Duygu Danilo şefin özel tarifi olan “Balık Ekmek” yemeğini yapmaya çalıştı. 40 dakika gibi kısa bir sürede tabaklarını yapmaya çalışan yarışmacılar anlar yaşadı. Deniz ürünlerinde oldukça başarılı olan Duygu bu kez yemeğini eksik yaptı. Şefler tadım sırasında Duygu’ya oldukça sinirlendi.

Duygu için konuşan Mehmet şef ‘ciddi olarak sabote edilmiş bir tabak, bu düzeyde bir yarışmacının böyle bir hata yapacağına inanmıyorum’ ifadelerini kullandı. MasterChef Türkiye’de ender yaşadığımız gecelerden birini yaşıyoruz diye söze başlayan Mehmet şef, ‘üç ciddi hayatlı tabak var aramızda konuştuk ve kararımızı verdik’ dedi. Somer şef ‘Kasıtlı ve ya bilerek yemeğinde hata yapan var mı?’ diye sordu. ‘Bilerek ve isteyerek bugün kötü tabak çıkardım’ diyen Dugu Acarsoy çok konuşulacak bir itiraf da bulundu.

Acarsoy, “Bunun için sizlerden özür diliyorum, emeğiniz çok büyük. Ben bir akademisyenim üniversitede eğitmen olarak çalışıyorum. Ben bir tercih yapmak zorunda kaldım akademik kariyerim bu durum karşısında biraz daha ağır bastı ben de yemeğimi kötü yaptım” dedi.

MASTERCHEF YENİ FRAGMAN YAYINLANDI!

MasterChef Türkiye yarışmasının yeni fragmanı yayınlandı. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danılo Zanna ve Somer Sivrioğlu yer alan yarışma da son kısımda gözyaşları sel oldu. MasterChef’in bu bölümünde; yarışmacılar, bu kısımda İstanbul Bahçelievler Çocuk Evleri Sitesinde yarışacaklar. İşte 69. bölüm fragmanı:

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan son bölümünde haftanın ikinci dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Tv8 ekranlarında paylaşılan MasterChef’in dün paylaşılan bölümünde mavi takım, yurtharicinde gelen özel konuklar için protokol menüsü hazırlarken, kırmızı takımda ise Barbaros’un düğünü adlı konsept menü yapıldı. Mavi takımın dokunulmazlığı kaybettiği gecede, haftanın üçüncü eleme adayı Uğur oldu. Tanya’nın oyun sırasında rahatsızlanması ise son bölüme damga vurdu. İşte, MasterChef son kısımda yaşananlar.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef 3. eleme adayını dokunulmazlığı kazanan Sefa seçti. Sefa eleme adayı olarak dokunulmazlık oyununu kaybetmelerine yol açtığunu düşündüğü Uğur’un seçti. Diğer eleme adayı mavi kaptanı tarafından seçildi. MasterChef 4. eleme adayı Didem oldu.

MasterChef’te haftanın ilk eleme adayları kırmızı takımda Esra ve Duygu olmuştu.

HAFTANIN İLK DOKUNULMAZ OYUNUNDA ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye’nin 29 Eylül 2020 Salı günü ekranlara gelen son kısımda mavi ve kırmızı takımlar arasında oynanan dokunulmazlık oyununda mavi takım kazanarak dokunulmazlık sahibi oldu. Bu bağlamda dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım kişisel dokunulmazlık oyununda karşılaştı. Yapılan oyun neticesinde Emir kişisel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

Kişisel dokunulmazlığı kazanan Emir ise yarışmanın kaideleri gereği ilk eleme adayını seçti ve Esra haftanın ilk eleme adayı oldu. Bu gelişme sonunda kırmızı takım içerisinde ikinci eleme adayı için oylaması yapıldı ve en çok en çok eleme adayı oyunu alan Duygu bu haftanın ikinci eleme potasına giren isim oldu.

Mastercef yarışmasında dün paylaşılan son bölüm de kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin Lahmacun yapmalarını istediği 16 ana kadro yarışmacısı arasından bu haftanın mavi takım kaptanı olarak Serhat seçildi.

Yarışmanın kaideleri gereği mavi takım kaptanı kırmızı takım kaptanını belirleme hakkının da sahibi oluyor. Bu bağlamda mavi takım kaptanı Serhat, kırmızı takım kaptanı olarak Barbaros’u seçti.

Her iki takım kaptanı da bu haftanın mavi – kırmızı takım yarışmacılar:

MASTERCHEF MAVİ TAKIM
Serhat (Kaptan)
Furkan
Tanya
Eray
Sefa
Uğur
Özgül
Didem

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM
Barbaros (Kaptan)
Esra
Emir
Duygu
Berker
Ayyüce
Ebru
Walison olarak belirlendi.

Ayrıca Bakınız.  Şevval Şahin mayolu pozlarını paylaştı!

KAPTANLIK DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

Mavi takım kaptanı Serhat ile kırmızı takım kaptanı Barbaros arasında, ilk oynanacak takım oyununda avantaj kazandıracak olan kaptanlar düellosu neticelendi ve kazanan kaptan Barbaros oldu.

Son dakika haberi… Azerbaycan cephe hattından yeni görüntü! Ermenistan topçu birliklerine ağır hasar verildi | Video

MasterChef Türkiye’de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Dört kırmızı iki mavi takım oyuncusunun mücadele ettiği eleme turunda şefler yarışmacılardan bıldırcın yemeği yapmalarını istedi. Yaratıcılık oyununda en başarılı yemeği yağan Özgül, Eray ve Ayyüce eleme potasından çıktı. Barbaros, Esra ve Celal son üçe kaldı. MasterChef eleme gecesinde sonraki turda Esra, Barbaros ve Celal bir kez daha mutfağa girdi. Yarışmacılar, Mehmet Şef’in hazırladığı Mastik Sponge tabağını yaptı. Zorlu geçen yarışmanın sonrasında üç isim de tabağını tamamladı.

Mehmet şefin tabağına en yakın tabağı yapan Esra, bu oyunda en başarılı yarışmacı oldu. MasterChef Türkiye macerasına bir hafta daha devam etme hakkını kazandı. Son iki isim ise Celal ve Barbaros oldu.

Türkiye’de haftanın son dokunulmazlık oyununda kırmızı takım ve mavi takım karşılaştı. Oyun anında kırmızı takım yarışmacılarından Emir ve Eray birbirine girdi. Tansiyonun yükseldiği anlarda takım dostları iki yarışmacıyı yatıştırmakta zorlandı.

Eray’ın eli Emir’in yemeğine çarptı ve Emir Eray’a “Sen bilerek oyun satıyorsun” sözleri ile isyan etti. Eray ise: “Bunu bana söyleyecek en son kişi sensin” yanıtını verdi.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNDA GERGİNLİK

‘BENİM DELİKANLILIĞIMI SORGULAMAYIN’

Eray Emir’e ‘Siz benim delikanlılığımı sorgulamayın, delikanlı olun ikiniz de. Bana ondan sonra laf edin’ çıkışında bulundu.

NEDEN TARTIŞTIKLARINI AÇIKLADILAR

MasterChef’e damga vuran tartışmanın nedeni de belirlendi. Eray, ‘O anda yemeklerin stresiyle oldu. Orada Emir ile birbirimize patladık. Yalnızca Emir ile aramda böyle bir konuşma geçti. Sonra birbirimizi kırdığımızı fark ettik şefim. Sonra Emir ‘küs müyüz?’ dedi. ‘Ben seninle küser miyim? dedim. Sarıldık ve barıştık’ açıklamasında bulundu.

MasterChef yarışmasında dün paylaşılan kısımda dokunulmazlık oyunu sonrası eleme gerçekleşti. Kırmızı takımın dokunulmazlığı kaybettiği gecede, Somer Şef’in imza tabağını en kaliteli yaparak potadan kurtulan Berker eleme adayı olarak Eray’ı sözlerine ekledi Walison’un yarışmadan ayrılmak istemesi ise son bölüme damga vurdu. MasterChef 4. eleme adayı ise bu hafta da oylama ile seçildi.

Tv8 ekranlarında paylaşılan MasterChef Türkiye’de eleme adayları yapılan oylama ile seçildi. Kırmızı takımda kişisel dokunulmazlığı alan Berker ilk eleme adayı olarak Eray’ın ismini verdi. Kırmızı takımda daha sonra oylama yapıldı. Yarışmacıların verdikleri oylamalar ile MasterChef 4. eleme adayı Ayyüce oldu.

Böylece MasterChef Türkiye’de Özgül, Esra, Eray ve Ayyüce eleme adayları oldu.

Masterchef yarışmasının yeni bölümünde yarışmacılar Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef’ten Masterclass eğitimi aldı.

Masterclass eğitiminde ilk evvel tabaklama teknikleri öğrenen yarışmacılar, daha sonra Danilo Şef’in eğitimine geçti ve hamburger ekmeği yapmayı bilgisini aldı.

Finale kalan son 4 yarışmacı ise Somer Şef’ten Pavlova tatlısının inceliklerini dinledi. Finalde en kaliteli tabağı yaparak bu haftanın Masterclass’ını kazanan isim Eray oldu.

Dokunulmazlık oyunun oynadığı Masterchef yarışmasında dün akşam eleme potası heyecanı yaşandı. Masterchef’te takımlar salah balıkçı konsepti ile yemek hazırladılar. Jüri kullanıcılarının tadımı daha sonra ise dokunulmazlık oyununu Uğur’un kaptanlığını yaptığı Mavi takım kazandı. Kırmızı takım ise kendi içerisinde bir dokunulmazlık oyunu oynadı. Dokunulmazlık oyununu kazanan taraf ise Mavi takım oldu. Kırmızı takım ise eleme potasına 2 isim gönderdi.

Kırmızı takım dün akşam kaybeden taraf oldu. Kırmızı takım içerisinde oynanan dokunulmazlığı ise kazanan Emir oldu. Emir, eleme adayı olarak Özgül’ün ismini verdi. Bu haftanın ilk 2 eleme adayı Özgül ve Esra oldu.

KAPTANLIK OYUNU HEYECANI

Kaptanlık oyunun oynandığı MasterChef Türkiye’de dün akşam heyecanlı anlar yaşandı. En kaliteli içli köfteyi yapan Uğur, Mavi takımın kaptanı oldu. Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Emir’i seçti. Uğur ve Emir takımlarına 5 dakika kazandırmak için düello yaptılar. Uğur ve Emir takımlarına 5 dakika kazandırmak için en kaliteli mıhlamayı yapmaya çalıştılar. Jürinin tadımı daha sonra kazanan isim Uğur oldu.

MASTERCHEF YENİ TAKIMLAR

MAVİ TAKIM

Uğur Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa ve Celal

KIRMIZI TAKIM

Emir, Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru ve Walison

Eleme potasında olan isimler, potadan kurtulmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef’in eleme turunda eleme potasında olan Serhat, Özgül, Selin, Sefa, Tanya ve Berker elenmemek için beş çeşit peynirden (Ezine beyaz, örgü, rokfor, gravyer, emmental) yaratıcı yemek yapmak için uğraştılar.

MasterChef’te jürinin ortak kararına göre en kaliteli tabağı yapan isim Serhat oldu. Serhat böylece potadan ilk çıkan isim oldu. Şefler sırasıyla Sefa ve Özgül’ün de tabağını başarılı bularak, yarışmacıları eleme potasından kurtardı.

Diğer turda ise Tanya, Selin ve Berker, Somer şef imzalı ahtapotlu niçoise salatası yapmak için tezgah başına geçti. Bu turun sonunda şefler yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına baktı ve potadan ilk çıkan isim Berker oldu.

Tanya ve Selin’in son ikiye kaldığı gecede MasterChef’e veda eden isim Selin oldu. Geçen hafta MasterChef’e yedeklerden katılan Selin’in ekran macerası kısa sürdü. Elendiğini duyan Selin stüdyoda gözyaşlarına hakim olamadı.

MASTERCHEF YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

MasterChef Türkiye’nin yeni fragmanı dün akşam yayınlandı. Final eleme turunda elenen Walison Fonseca bu kez MasterChef ana kadrosuna katılma hakkı kazandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI

TV8’in en çok sevilen yarışmasında dün paylaşılan kısımda dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyunu oynana yarışmada nefesleri kesti ve sonrasında haftanın 3. ve 4. eleme adayları belirlendi. MasteChef Türkiye’de bu akşam takımlar arasındaki dokunulmazlık oyunun Mavi Takım kazanmayı başardı. Böylece Kırmızı Takım arasında kişisel dokunulmazlık oyunu oynandı.

Büyük heyecana sahne olan dokunulmazlık oyununun sonucunu jüri sırasıyla açıkladı. Dokunulmazlık yarışmasını kazanan isim ise Eray oldu.

İŞTE HAFTANIN ELEME ADAYLARI

MasterChef’te bu hafta Mavi Takımdan Serhat ve Özgül, Kırmızı Takımdan ise Sefa ve Selin eleme adayları oldu.

İLK DOKUNULMAZLIK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef’te dokunulmazlık oyunu ve kişisel dokunulmazlık oyunları daha sonra haftanın eleme adayları belirlendi. MasterChef Türkiye’de Mavi Takımda kişisel dokunulmazlığı kazanan Eray , ilk eleme adayı olarak Sefa’nın ismini verdi. Mavi takımda yapılan oylama neticesinde ikinci eleme adayı olarak Özgül seçildi. Böylece MasterChef’te eleme adayları Sefa ve Selin oldu. MasterChef Türkiye dün akşam paylaşılan bölümünde Masterclass heyecanı yaşandı. Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef dün akşam yarışmacıları MasterClass’ta oldukça incelikli eğitimler verdi. Masterclass’ta dün akşam yarışmacılar tavuk pişirme ve kesme tekniklerini bilgisini aldı. Kesim tekniklerinde Mehmet Şef adeta şov yaptı. MasterClass eğitimlerini en kaliteli biçimde alan yarışmacılar, MasterClass ödül oyununda karşılaştı ve en kaliteli tabağı yapan yarışmacılar bir sonraki tura geçme şansını yakaladı.

Mehmet Şef’ten Masterclass eğitimi alan 16 yarışmacı arasından ödül oyununda en başarılı olan 8 isim Esra, Barbaros, Özgül, Sefa, Eray, Selin, Ayyüce ve Uğur oldu. Bu 8 isim Somer Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı. Somer Şef’in Masterclass eğitiminden başarıyla geçen 4 isimse Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa oldu.

Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa Danilo Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı ve ördek göğsünü en kaliteli biçimde pişirmeye çalıştı. En kaliteli tabağı hazırlayan ve haftanın Masterclass’ını kazanan isim Esra oldu.

Masterclass’ını kazanacak ismin hak edeceği ödülü Mehmet Şef açıkladı. Dün akşamki Masterclass’ı kazanan isim, oldukça ünlü bir İtalyan restoranında tüm gün süresince Masterclass eğitimi alacak.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNU HEYECANI

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Kırmızı ve mavi takımın dokunulmazlık mücadelesi verdiği gecede sokak lezzetleri menüsünü en kaliteli yapan takım, kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda ise Mehmet şef’in imza yemeği Hors D’oeuvres en kaliteli yapan Duygu kişisel dokunulmazlığın kazananı oldu.

Duygu, mavi takımda MasterChef 1. eleme adayı olarak Serhat’ın ismini sözlerine ekledi Mavi takımda oy eşitliği sağlanmasından dolayı diğer eleme adayını takım kaptanı seçti. Mavi takım kaptanı olan Furkan, eleme adayı olarak Özgül’ün ismini verdi.

KAPTANLIK OYUNUNDA KAPTANLIĞI KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye’nin dün paylaşılan kısımda kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefin jüriliğinde devam eden yarışmada yaşanan elemeden sonra yeni takımlar ve kaptanların belirlenmesi adına kaptanlık oyun oynandı. Yapılan oyunun sonrasında Mehmet, Danilo ve Somer şef haftanın mavi takım kaptanı olarak Furkan’ı seçti. Mavi takım kaptanı olan Furkan’da kurallar gereği kırmızı takım kaptanı olarak yarışmaya yeni katılan Selin ‘i kırmızı takım kaptanı olarak belirledi.

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Furkan (Kaptan
Emir
Serhat
Esra
Özgül
Duygu
Celal
Uğur

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Selin (Kaptan)
Barbaros
Berker
Tanya
Ayyüce
Sefa
Ebru
Eray

ELEME GECESİNDE YAŞANANLAR

Yarışmacılar ilk eleme oyununda ana ürünün patlıcan olduğu ve yarışmacıların kendi yaratıcılıklarını kullanarak yarıştıkları bir oyun oldu. Yarışmacıların, patlıcan ana ürün yaptıkları yemekleri tadan şefler bu haftaki karşılaşmada ilk turu geçen yarışmacıları açıkladı. İlk turu geçen Ayyüce, Eray ve Ebru oldu.

İkinci tura kalan ise Duygu, Furkan ve Arem, Danilo Zanna’nın özel tarifi olan kesilmemiş deniz esintisi tabağını en başarılı yapmak için kıyasıya mücadele etti.

Ünlü şef Danilo Zanna’nın özel tarifiyle ıstakozlu ravioli yapmaları gereken yarışmacılar; hamurun parçalanmaması, dolgunun lezzetli olması, yanındaki sosların kıvamlı ve lezzetli olması ve son olarak dolgunun patlamaması için tüm hünerlerini sergiledi. Günün sonunda üç yarışmacı da tabağını yetiştirdi ve şeflerin beğenisine sundu.

Eleme finalinde birinci olan yarışmacı, şeflerin oy birliği ile Furkan oldu. Eleme potasında sona kalan Duygu ve Arem oldu. Şeflerin verdiği karar doğrultusunda elenen yarışmacı Arem Yüce olarak açıklandı.

MASTERCHEF’TE DOKUNULMAZLIK OYUNU SİLİVRİ’DE

MasterChef’te yarışmacılar bu hafta Silivri’deydi. İki takım da ellerinden geleni yaptılar ve misafirlere menü hazırladılar. Mehmet şef Silivri ile ilgili bir anısını anlattı. Mehmet şef ” Arkadaşlar benim ilk uğraştığım yer Silivri’de bir sanayi lokantası. Bizim ilk esnaf lokantasına başlama hikayemiz ailece Silivri’de başlıyor. Amcamın köfte arabası ile başlıyor. Benim mutfağa ilk girdiğim yer Silivri’ydi. Onun için Silivri’nin yeri bende bir başka, yemekleri ona göre yapın!” dedi.

Oyun sonunda kazanan takım mavi takım oldu. Kırmızı takım böylece kişisel dokunulmazlık oyununa çıktılar. Bu akşam Mavi takımın kaptanı Esra Tokelli oylama sırasında kendini kötü hissetti ve kenarda dinlendi. Daha sonra kendine gelen Esra bunun nedeni olaraknin güneşten olabileceğini belirti.

Bunun yanı sıra Masterchef’te gergin dolu anlar yaşandı. Kurallara uymayan Arem ve Tanya Mehmet Şef tarafından oyundan atıldı.

MasterChef Türkiye’de haftalar ilerledikçe heyecan da artıyor. Peki MasterChef Türkiye 2020’de haftanın üçüncü ve son dokunulmazlık oyununu hangi takım kazanacak. İşte Silivri’de çekilen MasterChef Türkiye’nin yeni bölüm fragmanı…

Dün akşam oynanan haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda yarışmacılar mavi ve kırmızı takım olarak yarıştı. Yarışmacıların zorlu anlar yaşadığı gecede şefler yarışmacılardan İtalyan yemekleri yapmalarını istedi. Zorlu geçen takım oyununda dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu. Kişisel dokunulmazlığı yaptığı dana fileto yemeği ile kazanan Emir ise eleme adayı olarak Ebru’yu sözlerine ekledi Böylece MasterChef’te 3. eleme adayı kesinleşmiş oldu.

Emir eleme adayı olarak Ebru’nun ismini verdi. Diğer eleme adayı ise mavi takımda oy eşitliği sağlanmasından dolayı kaptan tarafından belirlendi.

Ayrıca Bakınız.  Masumlar Apartmanı Safiye Ezgi Mola Kimdir - Nerede Yaşıyor - Evi Nerede

Mavi takım kaptanı olan Esra, eleme adayı olarak Ayyüce’yi seçti.

Böylece Masterchef eleme adayları; Duygu, Furkan, Ebru ve Ayyüce oldu.

MASTERCHEF KİŞİSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

MasterChef dokunulmazlığı kaybeden mavi takım yarışmacıları kişisel dokunulmazlığı kazanmak için bir kez daha mücadele verdi. Kişisel dokunulmazlık oyununda şefler yarışmacılardan Somer Şef’in tarifi olan ördek gözleme yemeğini yapmasını istedi.

FURKAN AĞLAYARAK STÜDYODAN ÇIKTI

Gergin dolu anların yaşandıği yarışmada Sekiz yarışmacının mücadele ettiği eleme menüsünde 5 yarışmacı tabağını yetiştirdi. Mavi takımda yer alan Furkan tabağını yetiştirememesine rağmen şeflere sununca Mehmet Şef’in sert tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

Furkan’ın yaptığı yemeği beğenmeyen Mehmet şef “Nasıl getirebiliyorsun böyle bir şef yemeğini buraya. Getirme daha iyi, şefe saygısızlık olmazsa ben bu tabağı tatmam! Niye getirdin!” sözleriyle tepki gösterdi.

Mehmet Şef’in tepkisi karşısında tabağını alarak yerine geçen Furkan kısa süre sonra ağlamaya başladı. Furkan daha sonra stüdyodan ayrıldı.

Kişisel dokunulmazlık oyununda şefler en kaliteli üç tabağı yapan ismi Esra, Emir, Berker olarak açıkladı. MasterChef Türkiye’de kişisel dokunulmazlığı kazanan Berker haftanın ilk eleme adayını seçti. Ördek gözlemeyi rakiplerinden daha iyi yaparak eleme potasına giren ismi tespit eden Berker ilk aday olarak Duygu’yu seçti.

MasterChef’te gecenin ikinci eleme adayı eşitlik çıkmasından dolayı takım kaptanı tarafından belirlendi. Mavi takım kaptanı olan Esra eleme adayı olarak Furkan’ın ismini verdi.

SOSYAL PAYLAŞIM SİTESİYI SALLADI

MasterChef Türkiye’de yaşanan gerilim sosyal paylaşım sitesi aracında kısa zamanda TT oldu. Mehmet şefin sert tepkisinden sonra Furkan’a Sosyal paylaşım sitesi Sosyal paylaşım sitesi Twitter üstünden destek iletiları yağdı. Bazı sosyal paylaşım sitesi kullanıcıları ise ‘mutfak kaideleri böyledir, nasıl o yemeği müşteriye sunamıyorsanız şeflere de vermeyeceksiniz’ sözleriyle Mehmet şefi haklı buldu.

KAPTANLIK OYUNUNU KAZANAN İSİM

Dün akşam oynanan kaptanlık oyununda en kaliteli menemeni yaparak mavi takımın kaptanı olmak isteyen yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Oyunun sonunda ise Barbaros, Sefa, Arem, Esra, Ebru, Eray en kaliteli altı tabağın sahibi oldu. Daha sonra şefler günün birincisini, altıncı tabaktan bu yana Barbaros, Sefa, Ebru, Eray, Arem ve Esra olarak açıkladı. Böylece mavi takımın yeni kaptanı Esra Tokelli oldu.

Mavi takımın kaptanı seçilen Esra, kırmızı takımın yeni kaptanı olarak Arem Yüce’yi seçti.MasterChef’e yeni katılan Arem, aynı gün kaptan olmanın heyecanını yaşadı.

Esra daha sonra ise takımına Furkan, Berker, Özgül, Ebru, Ayyüce ve Duygu’yu dahil etti. Kırmızı takımın kaptanı olan Arem ise takımına Serhat, Barbaros, Tanya, Sefa, Uğur, Celal ve Eray’ı seçti.

MASTERCHEF’TE ŞEFLERİN ZOR ELEME KARARI

Toplam 6 yarışmacının yarıştığı gecede gergin ve stresli dakikalar yaşandı. İki kısımdan oluşan eleme oyununda şefler ilk olarak yarışmacılara yaratıcılık oyunu oynattı. Dana yanağının ön planda olduğu bir menü hazırlanmasını isteyen şefler Eray, Duygu ve Özgül’ün tabağını beğendi ve bu üç yarışmacı potadan çıkmayı başardı. İkinci turda savaş veren Ebru, Gülşah ve Berker, Mehmet şefin hazırladığı duxelle dana pirzola yemeğini yaptılar. Duxelle dana pirzolayı en kaliteli yapan Ebru eleme potasından çıktı.

Yarışmaya bir hafta evvel katılan Berker ve Gülşah arasında seçim yapmakta zorlanan şefler üç kez toplantı yaptı. Bizim için son zamanlarda verdiğimiz en zor kararlardan biri oldu diyen şefler Gülşah’ın elendiğini açıkladı.

MasterChef Türkiye’ye veda eden Gülşah, ‘Mutlu olmak zorundayım, çünkü hayatımda neyin benim için doğru olduğunu bilmiyorum. Belki de buradan gitmem gerekiyor, önümde çok güzel bahar bahçe bir yer var. Her şey için çok teşekkür ederim. Ben başardım’ ifadelerini kullandı.

MasterChef Türkiye elemelerinde renkli karakteriyle dikkatleri üzerine çeken Arem Yüce yarışmaya yedeklerden katıldı. Yüce, iddialı olduğunu sözlerine ekledi.

Masterchef yarışmasında dün paylaşılan kısımda oynanan dokunulmazlık oyunu İstanbul Boğazı’nda oynandı. Yarışmaya konuk olarak Türk sinemasının önemli oyuncularından Oya Başar, Selda Alkor, Erhan Yazıcıoğlu ve Serdar Gökhan konuk oldu. Şefler yarışmacılardan kök sebzeler, istiridye mantarı çorbası, Ravioli, dana fileto ve profiterol yapmalarını istedi. Kıyasıya geçen mücadelenin sonrasında konuklar tadım yaptı ve beğendikleri takım için oylarını kullandı. MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım mavi takım oldu.

Kırmızı takım oyuncuları arasında kişisel dokunulmazlık oyunu oynandı. Yarışmacılar ana ürün mantar ile yaratıcılıklarını kullanarak yaptıkları lezzetleri şeflerin tadımına sundular. Finale Gülşah ve Emir kaldı. Kişisel dokunulmazlığı kazanan isim Emir oldu.

Emir 5. eleme adayı olarak Gülşah’ı gösterdi. Haftanın son eleme adayı ise yapılan oylama neticesinde belirlendi. Eleme oylaması daha sonra en çok oyu alan isim Eray oldu. Eray haftanın son eleme adayı oldu ve potaya gönderildi.

MasterChef’te dün paylaşılan kısımda Masterclass ödül oyununda Danilo şef rüzgarı esti. Dün akşam Danilo Şef makarna ve risotto yapmanın tekniklerini ve inceliklerini yarışmacılara gösterdi. Danilo Şef’in verdiği eğitimin sonrasında mutfakta yarışmacılar öğrendikleri yemeklerle yaratıcı bir tabak çıkarmaya çalıştı. Rakiplerinden daha iyi tabağı çıkararak MasterClass finaline kalan 6 yarışmacıdan biri gecenin sonunda ödülün sahibi oldu.

İlk turda Duygu, Emir, Esra, Özgül, Uğur ve Eray makarnayı rakiplerine göre daha iyi yaparak 2. tura yükseldi. Danilo Şef ikinci tura yükselen 6 yarışmacıdan bu kez final turunda risotto yapmasını istedi. Yarışmacılar 60 dakika sürenin sonrasında yaptıkları yemekleri Danilo, Somer ve Mehmet Şef’e tattırdı. Yarışmanın sonunda risottoyu diğer yarışmacılarda daha iyi yaparak MasterClass ödülünü kazanan isim Emir oldu.

Herkes tarafından sevilen Masterchef Türkiye’de dün paylaşılan kısımda haftanın ikinci dokunulmazlık oyunun oynandı. Mavi ve kırmızı takım yarışmacıların kıyasıya mücadele ettiği kısımda kaybeden takımdan iki eleme aday daha oldu. Şefler tarafından Çölyak hastaları için uygun yemekler yapmalarını istedi. En kaliteli tabakları çıkaran ve dokunulmazlık oyununu kazanan takım kırmızı takım oldu. Mavi takım kişisel dokunulmazlık oyununu kazanmak için yarışan mavi takım şeflerin istediği uzak doğu mutfağından ‘tom yum goong’ çorbasını en kaliteli biçimde yapabilmek için yarıştı. En kaliteli tabağı hazırlayan yarışmacı şefler tarafından Barbaros olarak açıklandı.

Kişisel dokunulmazlığı kazanan Barbaros haftanın 3. eleme adayı olarak Berker’i sözlerine ekledi Daha sonra mavi takım arasında yapılan oylamanın sonrasında da en çok oyu alan yarışmacı Ebru oldu ve haftanın 4. eleme adayı seçildi.

Dün paylaşılan kısımda haftanın ilk dokunulmazlık oyunu evvelsi stüdyoda büyük bir sürpriz yaşandı. Survivor yarışması ile adından söz çok ettiren Nisa Bölükbaşı birden stüdyoya girerek şeflere büyük bir sürpriz yaptı.

Şeflerden Mehmet Yalçınkaya, Nisa’nın yarışmaya gelme nedenini ise “Yapımcıların Nisa’ya rayska sözü var. Birazdan dostlarımız rayska yapacak ve Nisa’ya yedireceğiz” sözleriyle açıkladı. Bunun yanısıra Mehmet Şef Nisa’yı Ayyüce’ye benzeterek, “Mimiklerini sana benzetiyorum” dedi.

Dün ekranlara gelen Masterchef yarışmasının son bölümünde kaptanlık oyunu heyecanı yaşanıyor. Şefler, yarışmacılardan dondurmanın ana malzeme olacağı bir ürün yapmasını istedi. Şeflerin istediği biçimde dondurmayı en kaliteli kullanan ve Masterchef kaptanlık oyununu kazanan ve Mavi takım kaptanı olan isim Celal oldu. Kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı Celal, Kırmızı takım kaptanı olarak Eray’ı seçti.

Mavi takım kaptanı Eray ile Kırmızı takım kaptanı Eray, takım seçimlerini yaptı. Takımlar şu biçimde;

MAVİ TAKIM

Celal – Kaptan
Barbaros
Esra
Serhat
Tanya
Berker
Sefa
Ebru

KIRMIZI TAKIM

Eray – Kaptan
Furkan
Emir
Uğur
Ayyüce
Özgül
Duygu
Gülşah

MasterChef dün paylaşılan bölümünde mavi takım için bir eleme gecesi yaşandı. Uğur, Gülşah ve Berk’in eleme potasında olduğu gecede yarışmacılar eleme yemeği olarak perdeli pilav yaptı. 16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef’te sürpriz bir ayrılık yaşandı. Hafta süresince yapılan dokunulmazlık oyunlarını kaybeden mavi takımdan 6 yarışmacı Emir, Duygu, Ayyüce, Uğur, Berk ve Gülşah elenmemek için kıyasıya yarıştı.

İki aşamalı olan eleme sisteminde ilk turda yaratıcılık oyunu oynandı. İlk turda en başarılı tabağı yapan Ayyüce, Duygu ve Emir oldu. İkinci turda yarışan Uğur, Gülşah ve Berk’ten Somer şef, perdeli pilav yapmalarını istedi. Somer şefin hazırladığı perdeli pilavı yapmak için yarışmacılara tam bir saat verildi. Stresli anların yaşandıği gecede üç yarışmacı da tabağını tamamlamayı başardı. Şeflerin yaptığı tadım sonrası verdikleri kararla eleme turundan ilk çıkan isim Uğur oldu. Gülşah ile son ikiye kalan Berk, MasterChef’e veda etti.

MasterChef’in dün akşam paylaşılan bölümünde 10 bin TL kazanmak için yarışan yarışmacılar kız ve erkek takım olarak ikiye ayrıldı. Kızlar evi ve erkekler evi olarak takımlara ayırınen yarışmacılar en kaliteli sütlü tatlıları yapmak için mücadele etti. Yarışmayı 4-2’lik skorla kazanan takım ise erkekler oldu.

Oyun evvelsinde erkeklerin sayıca fazla olması sebebiyle iki yarışmacı oyun haricinde kaldı. Yarışma dışı kalan isimler Eray ve Barbaros oldu. Sonrasında şeflerin yapılmasını istediği sütlü tatlılar, yarışmacılar arasında aktarıldı ve eşleşmeler daha sonra düellolar başladı.

Oyunu kazanan takım ise kaldıkları evde kullanmak için 10 bin TL kazandı.

Somer Şef yarışmacılara domates ve biber salçasının inceliklerini anlatarak Masterclass eğitimi verdi. İlk aşamada yarışmacılar domates çorbasını yapmak için mutfakta karşılaştı. Domates çorbasını en kaliteli yapan isimler, Ayyüce, Sefa, Celal, Tanya, Esra ve Uğur oldu. Somer şef tarafından verilen eğitimde turşu yapmanın incelikleri ve domates, biber salçası yapmanın tekniklerini alan yarışmacılar sonraki aşamada yaratıcı yemek yapmaya çalıştı.Yarışmacılara yapacakları yemekler için 40 dakika süre tanındı.

Masterclass eğitimimn sonrasında en kaliteli yemeği yaparak masterclass ödülü olan yemek pişirici robot ödülünü kazanan isim Ayyüce oldu.

TV8 ekranlarında paylaşılan Masterchef 2020 yarışmasında dün akşam ekrana gelen kısımda mavi ve kırmızı takım ikinci dokunulmazlık için yarıştı. Şeflerin mavi ve kırmızı takıma narenciye vererek yaratıcılıklarını kullanarak narenciyeyi ön plana çıkarmalarını istedi. Sırasıyla amuse bouche, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek son olarak da narenciye kullanıp tatlı yapmalarını istedi.

40 dakika gibi kısa bir sürede tabak hazırlamaları gereken yarışmacılar yetiştirmek için oldukça ter döktü. En güzel yemekleri hazırlayan takım dokunulmazlığı elde etmek için kıyasıya mücadele etti. 5 çeşit yemek hazırlayan iki takım da oylama heyecanı yaşadı. Ünlü şeflerin kararıyla dokunulmazlık oyununu 3-2 kazanan kırmızı takım oldu.

Dokunulmazlık oyunun kaybeden mavi takım kişisel dokunulmazlık için mücadele etti. Yarışmacılar Mehmet şefin hazırladığı tütsülü rozbif yemeğini yapmak için kıyasıya yarıştı. En başarılı tabağı yapan Duygu kişisel dokunulmazlığın kazananı oldu. Duygu, eleme potasına mavi takımın kaptanı Uğur’u gönderdi.

Mavi takım arasında yapılan oylamada Eray ve Berk aralarında münakaşa yaşandı. Eray’ın mutfakta heyecan yapıp kaos yarattığını düşünen Berk takım dostunı uyardı. Eray ise Berk’e ‘sen çok bilmişlik yapıyorsun’ yanıtını verdi.

Şefler yarışmacılardan Çin mutfağından lezzetler yapmalarının istedi. Başlangıç menüsü olarak sebzeli wonton çorba, Çin pilavı, Ballı zencefilli tavuk, Çin böreği, Moğol usulü et, İstiridye soslu brokoli ve kuşkonmaz, Kızarmış dondurma gibi yemekler istedi.

Verilen 40 dakikada mavi ve kırmızı takım kıyasıya mücadele etti. Ama Özgül’ün kaptan olduğu kırmızı takım, mavi takıma karşı büyük bir farkla oyunu kazandı.

MasterChef’de dokunulmazlık oyununun kaybedilmesinin sonrasında mavi takım kendi arasında dokunulmazlık oyunu oynadı. Haftanın ilk dokunulmaz olan ismi Gülşah oldu. Gülşah eleme potasına yaratıcılığına güvendiği Emir’i soktu.Masterchef’te haftanın ikinci eleme adayı takım arasında yapılan oylamanın sonrasında belirlendi. Dört oy alan Ebru ve Ayyüce’nin kaderini Gülşah belirledi. Gülşah verdiği oylarla Ayyüce’yi eleme potasına yolladı.

Dün paylaşılan kısımda “Mehmet şefin ‘Üç yılda yediğim en kötü yemek’ ve DCevap bırakın